Przejdź do treści
zobacz
udostępnij
 • Karolina Rudecka – prowadząca podcast Przygoda Życia. Na co dzień pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i odsłuchu.

  1/2

 • Ela Janicka – terapeutka i seksuolożka

  2/2

24.01 | 19:00-20:00

Podcast Przygoda Życia: Rodzicielstwo – #Rozwój seksualny dzieci cz. 1

 • Karolina Rudecka – prowadząca podcast Przygoda Życia. Na co dzień pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia i odsłuchu.

  1/2

 • Ela Janicka – terapeutka i seksuolożka

  2/2

Najnowszy odcinek możesz obejrzeć na naszym Facebooku. Premiera17 stycznia o 19:00 – zapraszamy do obserwowania nas na bieżąco!

Niezależnie od tego, czy chcemy czy nie, my rodzice uczestniczymy w rozwoju seksualnym swojego dziecka. Robimy to albo świadomie poprzez aktywne działanie, odpowiadanie, pokazywanie i nazywanie świata albo poprzez zaniechanie działania, skrępowanie i wstyd. Informacje o seksualności i cielesności przekazujemy swojemu dziecku nie zawsze wprost, gdyż dzieci uczą się nie tylko z wypowiadanych słów, ale też z gestów, obserwacji, tonu głosu. 

Kiedy zaczyna się zainteresowanie seksem u dzieci?

Co jest typowe w rozwoju seksualnym, a co powinno być sygnałem ostrzegawczym? Jakie są etapy rozwoju seksualnego u dzieci? I właściwie to czym jest sama seksualność – tylko seksem czy jeszcze czymś więcej? 

Gościem Karoliny Rudeckiej będzie:

Ela Janicka – terapeutka i seksuolożka. W swojej pracy zajmuje się TERAPIĄ RELACJI w każdym tego słowa znaczeniu. Uczy, jak zbudować dobrą relację ze sobą, z innymi, w związku, w małżeństwie, również w obszarze seksualnym. Jest właścicielką Centrum Terapii i Rozwoju w Radomiu, które specjalizuje się w pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Jeżeli macie Państwo ochotę zadać pytanie Eli Janickiej, prosimy o wysłanie wiadomości na adres majlowy: karolina.rudecka@amfiteatr.radom.pl

Przygoda Życia: Rodzicielstwo to podcasty poświęcone bardzo szerokiemu tematowi rodzicielstwa. Do każdego odcinka zapraszamy innego specjalistę, po to by rozwiewać nasze wątpliwości związane z rozwojem fizyczny i psychicznym naszych dzieci, relacjami, zdrowiem, prawidłowym odżywianiem. Pochylamy się również nad sprawami dotyczącymi nas – rodziców. Nasze rozmowy czasami są bardzo poważne a czasem lekkie i wesołe.

Najnowszy odcinek podcastu będzie dostępny on-line.