Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Paweł Błach - pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Pomysłodawca podcastu "Radom - Miasto Przyszłości".

02.03 | 18:00

Podcast: Radom – Miasto przyszłości #PRZED OTWARCIEM LOTNISKA

Paweł Błach - pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Pomysłodawca podcastu "Radom - Miasto Przyszłości".

Nowy odcinek podcastu Radom – Miasto przyszłości poświęcony będzie Lotnisku Warszawa-Radom w przeddzień otwarcia. Gościem Pawła Błacha będzie jego dyrektor Grzegorz Tuszyński.

Lotnisko Warszawa-Radom zostanie niebawem otwarte. Spotkanie z dyrektorem Grzegorzem Tuszyńskim będzie okazją do omówienia stanu lotniska przed oficjalnym uruchomieniem, do podsumowania informacji, które są już pewne, oraz próbą wybiegnięcia w przyszłość, by wyobrazić sobie rolę, jaką lotnisko może pełnić dla Radomia i regionu.

Grzegorz Tuszyński – pochodzi z Radomia, pracuje w Przedsiębiorstwie Państwowym Porty Lotnicze, gdzie pełni funkcję dyrektora Lotniska Warszawa – Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, znanego dawniej pod nazwą Port Lotniczy Radom – Sadków.

Grzegorz Tuszyński od ponad 30 lat interesuje się lotnictwem, od 22 lat jest z nim związany życiowo, a od 13 lat – zawodowo. Jak sam o sobie mówi: „Moje dziecięce zainteresowanie bardzo szybko przerodziło się w totalne zamiłowanie do awiacji i utorowało drogę do kilku ważnych dla mnie osiągnięć, między innymi uzyskania licencja pilota szybowcowego, licencji pilota samolotowego, studiów na kierunku lotniczym zakończonych tytułem magister inżynier, czy wreszcie – rozpoczęcia profesjonalnej kariery zawodowej w lotnictwie, choć nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że będzie to kariera naziemna i że tak bardzo mi się spodoba”.

Przeszedł wiele szkoleń doskonalących, w tym jedno, które jest obecnie bardzo ważne i przydatne w jego codziennej pracy – TenStep Project Manager – zakończone międzynarodowym egzaminem i certyfikatem. W ramach obecnej pracy kieruje najbardziej skomplikowanym projektem w karierze, czyli rozruchem i certyfikacją lotniska Warszawa – Radom. Poza pracą zawodową zajmuje się rodziną, fotografią lotniczą i astrofotografią oraz muzyką (gra na gitarze i klawiszach).

Podcastu mogą Państwo posłuchać na Facebooku: www.facebook.com/amfiteatr.radom

Audycja zostanie wyemitowana w dniu wydarzenia.