Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Paweł Błach - pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Pomysłodawca podcastu "Radom - Miasto Przyszłości".

03.11 | 18:00

Podcast: Radom – miasto przyszłości #zmiany klimatu

Paweł Błach - pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru. Pomysłodawca podcastu "Radom - Miasto Przyszłości".

W najnowszym odcinku podcastu Radom – Miasto przyszłości gościem Pawła Błacha będzie prof. Tomasz Jurczak. Panowie będą rozmawiali na temat zmian klimatu.

Jak miasto powinno się zmieniać, by dobrze przygotować się na zmiany klimatu? Czy Radom przygotowuje się na te zmiany? Na te i inne pytania odpowiemy podczas najnowszej rozmowy z cyklu Radom – miasto przyszłości.

Prof. Tomasz Jurczak – kierownik Katedry UNESCO Ekohydrologii i Ekologii Stosowanej na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Łódzkiego. Od 2002 roku prowadzi prace naukowe z zakresu ekohydrologii i eutrofizacji wód. Realizuje badania w zakresie analizy sinic i toksyn przez nie produkowanych, czynników odpowiedzialnych za ich powstawanie oraz zajmuje się pracami związanymi z rekultywacją ekosystemów wodnych i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań systemowych w celu poprawy jakości wód powierzchniowych i adaptacji miast do zmian klimatycznych.

Profesor Jurczak jest autorem i współautorem ponad 50 publikacji naukowych z listy czasopism filadelfijskich z zakresu ekologii i ekohydrologii. Koordynował i realizował łącznie 8 projektów międzynarodowych i 11 projektów krajowych.

Obecnie Tomasz Jurczak realizuje projekt „LIFERADOMKLIMA-PL” dotyczący adaptacji miasta Radomia do zmian klimatycznych poprzez wykorzystanie ekohydrologii jako elementu niebiesko-zielonej infrastruktury.

Podcastu mogą Państwo posłuchać na Facebooku: www.facebook.com/amfiteatr.radom. Audycja zostanie wyemitowana w dniu wydarzenia.