Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Gościem spotkania będzie Marcin Bednarczyk, dr n. społecznych, psycholog, pedagog, seksuolog, założyciel i prowadzący Centrum Mediacji i Ekspertyz Sądowych.

06.06 | 19:00

Przemoc seksualna wobec kobiet. Profilaktyka, diagnoza, interwencja – spotkanie z seksuologiem Marcinem Bednarczykiem

Gościem spotkania będzie Marcin Bednarczyk, dr n. społecznych, psycholog, pedagog, seksuolog, założyciel i prowadzący Centrum Mediacji i Ekspertyz Sądowych.

Tylko około 10% przypadków związanych z przemocą seksualną wobec kobiet jest ujawnianych przez ofiary. Dla większości z nas jest to sytuacja mało zrozumiała, choć dla specjalistów – oczywista. Zawsze bowiem pojawiają się wątpliwości, czy i jak o tym mówić. Podczas spotkania poruszone zostaną podstawowe zagadnienia związane z obszarem wykorzystywania seksualnego, przekraczaniem granic intymnych czy tzw. zgodą/niezgodą. Będzie to także okazja do rozmowy o prewencji – czyli o tym, jak przewidywać i jakie podejmować działania, aby zminimalizować ryzyko przemocy seksualnej wobec kobiet.

Gościem spotkania będzie Marcin Bednarczyk, dr n. społecznych, psycholog, pedagog, seksuolog, założyciel i prowadzący Centrum Mediacji i Ekspertyz Sądowych. Biegły sądowy z listy Sądu Okręgowego w Radomiu oraz Sądu Okręgowego w Lublinie. Wykładowca KSSiP – Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

Na co dzień zajmuje się profilaktyką, diagnozą oraz interwencją związaną z przemocą, w tym z przemocą seksualną, podejmowaniem przez dzieci i młodzież ryzykownych zachowań seksualnych, a także cyberprzemocą oraz problemem krzywdzenia dzieci w rodzinie.

Prywatnie podróżnik i kapitan jachtowy. Odwiedził około 80 krajów na pięciu kontynentach, w tym wyprawy z plecakiem do Ameryki Południowej, Środkowej i Azji.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Kobieca pewność siebie – cykl warsztatów dla kobiet w każdym wieku”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia.

Na miejscu będzie możliwość zakupu książek gościa.

WSTĘP WOLNY.

Liczba miejsc ograniczona.