Przejdź do treści
udostępnij
28.07 | 18:00-19:00

Radom – Miasto przyszłości #radomskie lotnisko – rozmowa z Grzegorzem Tuszyńskim

  • 1/9
  • 2/9
  • 3/9
  • 4/9
  • 5/9
  • 6/9
  • 7/9
  • 8/9
  • 9/9

W najnowszym odcinku podcastu Radom – Miasto przyszłości gościem Pawła Błacha będzie Grzegorz Tuszyński – dyrektor Lotniska Warszawa-Radom.

Czy Lotnisko Warszawa-Radom będzie najnowocześniejszym lotniskiem w Polsce? W ilu procentach lotnisko zostało już ukończone? Ile pieniędzy zostało już w nie zainwestowane? W których kierunkach i od kiedy będzie można z niego latać? Czy lotnisko zatrudnia sokolników? Ilu pasażerów może obsłużyć i jak może wpłynąć na rozwój Radomia i regionu? Czy w ramach lotniska zacznie działać miejsce podobne do Centrum Nauki Kopernik? Na te i inne pytania odpowiemy podczas najnowszej rozmowy z cyklu Radom – miasto przyszłości.

Grzegorz Tuszyński – pochodzi z Radomia, pracuje w Przedsiębiorstwie Państwowym Porty Lotnicze, gdzie pełni funkcję Dyrektora Lotniska Warszawa – Radom imienia Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku, znanego dawniej pod nazwą Port Lotniczy Radom – Sadków.

Grzegorz Tuszyński od ponad 30 lat interesuje się lotnictwem, od 22 lat jest z nim związany życiowo, a od 13 lat – zawodowo. Jak sam o sobie mówi: „Moje dziecięce zainteresowanie bardzo szybko przerodziło się w totalne zamiłowanie do awiacji i utorowało drogę do kilku ważnych dla mnie osiągnięć, między innymi uzyskania licencja pilota szybowcowego, licencji pilota samolotowego, studiów na kierunku lotniczym zakończonych tytułem magister inżynier, czy wreszcie – rozpoczęcia profesjonalnej kariery zawodowej w lotnictwie, choć nigdy wcześniej nie przypuszczałem, że będzie to kariera naziemna i że tak bardzo mi się spodoba”.

Przeszedł wiele szkoleń doskonalących, w tym jedno, które jest obecnie bardzo ważne i przydatne w jego codziennej pracy – TenStep Project Manager – zakończone międzynarodowym egzaminem i certyfikatem. W ramach obecnej pracy kieruje najbardziej skomplikowanym projektem w karierze, czyli rozruchem i certyfikacją lotniska Warszawa – Radom. Poza pracą zawodową zajmuje się rodziną, fotografią lotniczą i astrofotografią oraz muzyką (gra na gitarze i klawiszach).

– Jako Dyrektor Lotniska Warszawa – Radom mam przyjemność zarządzać wspaniałym zespołem ludzkim, który wspiera mnie merytorycznie, pracując na nasz wspólny sukces. Stanowią go osoby z pasją i doświadczeniem, a także olbrzymim poczuciem odpowiedzialności za misję, którą jest rozwój lotniska w Radomiu i odwrócenie negatywnego wizerunku, który towarzyszył mu, jak i całemu Miastu Radom, przez wiele minionych lat. Unikalność projektu, którym się zajmujemy, sprawia, że nasze zaangażowanie nigdy nie spada poniżej poziomu 100% – mówi Tuszyński.

Cykl podcastów “Radom – Miasto przyszłości” jest autorskim pomysłem Pawła Błacha. Rozmowy prowadzone w ramach podcastów to dobry pretekst do rozważań o Radomiu, o tym jak może lub powinien wyglądać za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Tematem najbliższego podcastu będzie radomskie lotnisko.

Podcastu mogą Państwo posłuchać na naszym Facebooku: www.facebook.com/amfiteatr.radom i na naszej stronie internetowej. Audycja zostanie wyemitowana w dniu wydarzenia.