Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

W marcowej odsłonie spotkań z literaturą spotkamy się z Katarzyną Puzyńską. Fot. Agata Mądrachowska.

26.03 | 18:00

Spotkania z literaturą – Rozmowa z Katarzyną Puzyńską

W marcowej odsłonie spotkań z literaturą spotkamy się z Katarzyną Puzyńską. Fot. Agata Mądrachowska.

Tematem rozmowy z Katarzyną Puzyńską będzie jej najnowsza powieść pt. „Bezgłos”. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach.

„Bezgłos” to mroczniejsza odsłona opowieści pisarki. Choć pojawiają się tam również znane z innych jej książek elementy słowiańskie, kryminalne, a przede wszystkim sekrety małego, pozornie tylko idyllicznego miasteczka.

Katarzyna Puzyńska (ur. 1985) – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na swojej największej pasji, czyli pisaniu. W wolnych chwilach biega (jak sama mówi: od biegania jest pozytywnie uzależniona) i zajmuje się swoim czworonożnym stadem – psami i końmi. Uwielbia Skandynawię i Hiszpanię. Kocha muzykę rockową, zwłaszcza punk i metal. Mówi się, że jest najbardziej wytatuowaną polską pisarką. Od lat jest weganką i stanowi to bardzo ważną część jej ideologii życiowej. Jest autorką kryminałów, fantasy, horroru oraz książek non-fiction. Była również jurorką w konkursie Gwiazdozbiór Kryminalny Kujawy i Pomorze – konkursie przeznaczonym dla debiutujących twórców literatury kryminalnej.

Z okazji jubileuszu stulecia Polskiej Policji za książki „Policjanci. Ulica” i „Policjanci. Bez munduru” otrzymała od Komendanta Głównego nagrodę w kategorii „Policja w literaturze”. Puzyńska występowała również w programie telewizyjnym „Opowiem Ci o Zbrodni” w charakterze prowadzącej (dwa sezony).

Podczas wydarzenia będzie można kupić książki Autorki dzięki współpracy z Księgarnią Sonet.

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Warsztaty literacko-teatralne – Jak dobrze pisać i grać”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia.

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.