Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Jakub Nowak będzie gościem Pawła Błacha w styczniowym spotkaniu z literaturą.

18.01 | 18:00

SPOTKANIA Z LITERATURĄ – „To przez tego Sienkiewicza”. Rozmowa z Jakubem Nowakiem

Jakub Nowak będzie gościem Pawła Błacha w styczniowym spotkaniu z literaturą.

Jakub Nowak, laureat Nagrody Literackiej im. Gombrowicza z 2023 roku, będzie gościem noworocznej rozmowy literackiej. Będzie ona dotyczyła nagrodzonego debiutu autora, czyli książki „To przez ten wiatr”. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach.

Jakub Nowak tworzy nowoczesny western, burzy mity narodowe i strąca z cokołu legendarne postaci – przywraca im ludzki wymiar. „To przez ten wiatr” to brawurowy debiut, to pachnąca whiskey, potem i krwią, wielogatunkowa powieść o emigracyjnych losach warszawskiej bohemy. Oparta na faktach, lecz pozostawiająca furtkę dla wyobraźni i przemyśleń, kim bylibyśmy, gdyby za sprawą przypadku historia potoczyła się odrobinę inaczej. To literatura, którą czyta się jednym tchem – zaskakująca, świeża i bardzo współczesna – tak opisuje książkę wydawca.

Jakub Nowak –  pisarz, badacz mediów i nauczyciel akademicki. Autor powieści “To przez ten wiatr” (Powergraph 2022), uhonorowanej w 2023 roku Nagrodą Literacką im. Witolda Gombrowicza przyznawaną za debiut literacki. Wcześniej publikował opowiadania science-fiction zebrane w zbiorze Amnezjak (Powegraph 2017), a także w prasie i antologiach – krajowych i ukraińskich. Zwycięzca literackiego konkursu British Council i magazynu „Nowa Fantastyka” (2004). Autor esejów i recenzji publikowanych w prasie kulturalnej. W pracy naukowej zajmuje się teorią mediów i kulturą popularną. Mieszka w Lublinie, z żoną Agatą i córkami Tosią i Helą. Lubi chodzić na głośne koncerty.

Spotkanie realizowane w ramach „Warsztaty literacko-teatralne – Jak dobrze pisać i grać”, projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasta Radomia.

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.