Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Spotkanie poprowadzi Ziemowit Szczerek. Serdecznie zapraszamy!

07.03 | 18:00

Spotkania z literaturą – Zabić Ukrainę! Alfabet rosyjskiej agresji. Rozmowa Ziemowita Szczerka z Marcinem Ogdowskim.

Spotkanie poprowadzi Ziemowit Szczerek. Serdecznie zapraszamy!

W dwa lata po inwazji Rosji na Ukrainę Marcin Ogdowski publikuję książkę, która jest kompendium wiedzy na temat wojny. Autor poznał jej brutalność na własnej skórze. Zna Ukrainę i Ukraińców. Usiłuje również zrozumieć, czemu Rosjanie wywołali tę wojnę. Spotkanie poprowadzi Ziemowit Szczerek.

Książka “Zabić Ukrainę! Alfabet rosyjskiej agresji” to intymna relacja reportera i zarazem twarda analiza, za którą stoją solidny warsztat i wiedza z zakresu historii, wojskowości i socjologii.

Marcin Ogdowski jest pisarzem, dziennikarzem i byłym korespondentem wojennym, znanym jako pierwszy polski bloger wojenny. Rozpoczął pracę w mediach w 2000 roku, a obecnie jest niezależnym publicystą, współpracującym także z portalem Interia.pl. W latach 2009-2014 prowadził blog „zAfganistanu.pl”, który posłużył jako podstawa do książki oraz napisał dwie powieści o polskim udziale w wojnie afgańskiej. Jest współautorem albumu o operacji Wojska Polskiego w Afganistanie i innych publikacji, w tym cyklu reportaży o Iraku i Afganistanie. Jego ostatnie powieści skupiają się na fikcyjnych konfliktach związanych z Polską i są doceniane za predykcyjne umiejętności. Otrzymał kilka nagród, w tym Buzdygana i Zieloną Gruszkę, oraz medale za zasługi dla obronności kraju. Z wykształcenia jest socjologiem, a prywatnie mężem i ojcem, oraz miłośnikiem psów.

Spotkanie realizowane w ramach „Warsztaty literacko-teatralne – Jak dobrze pisać i grać”, projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia.

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona.