Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Spotkanie z Prof. Pawełem Golikiem poprowadzi Paweł Błach – pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru.

19.01 | 18:00

Spotkania z nauką: Człowiek modyfikowany genetycznie – rozmowa z prof. Pawłem Golikiem

Spotkanie z Prof. Pawełem Golikiem poprowadzi Paweł Błach – pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru.

Tematem najbliższego wydarzenia będzie modyfikacja genetyczna człowieka. Czy można redagować genomy ludzi? Jakie mogą być tego konsekwencje? Czy to sfera fantastyki naukowej, czy nauki? O zagadnieniu opowie prof. Paweł Golik. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach – pomysłodawca cyklu.

Prof. Paweł Golik – genetyk i biolog ewolucyjny, wykładowca na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, dyrektor Instytutu Genetyki i Biotechnologii. Popularyzator nauki. Zajmuje się m.in. badaniem funkcji i ewolucji kodowanych jądrowo białek zaangażowanych w metabolizm RNA w mitochondriach, a także wykorzystaniem drożdży do modelowania ludzkich chorób związanych z zaburzeniami jądrowej kontroli ekspresji genomu mitochondrialnego. Przewodniczący Rady Upowszechniania Nauki PAN.

O sobie pisze tak: Od dawna w nauce pociągały mnie zagadnienia leżące na styku różnych tematyk i dyscyplin (…). Opowiadam młodym humanistom o ewolucji i genetyce, a także uczestniczę w projektach łączących biologię ze sztuką. W nielicznych wolnych chwilach zajmuję się zbyt licznymi hobby – obserwuję gwiazdy i ptaki, żegluję, dłubię w obwodach elektronicznych. Służę dwójce domowych kotów.

WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc ograniczona!