Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Prof. Jan Woleński - wybitny filozof analityczny, logik, epistemolog i filozof prawa będzie gościem Pawła Błacha w kolejnej odsłonie cyklu "Spotkania z nauką".

26.06 | 18:00

SPOTKANIA Z NAUKĄ – Czy istnieją granice poznania? Rozmowa z prof. Janem Woleńskim

Prof. Jan Woleński - wybitny filozof analityczny, logik, epistemolog i filozof prawa będzie gościem Pawła Błacha w kolejnej odsłonie cyklu "Spotkania z nauką".

Czy istnieją granice poznania? Czy ludzki umysł jest w stanie zrozumieć wszystko, co nas otacza? Na ile nauka pomaga nam w zrozumieniu rzeczywistości?

Dołącz do nas na spotkanie z filozofem prof. Janem Woleńskim, aby wspólnie poszukiwać odpowiedzi na te i inne fascynujące pytania. Poznaj perspektywy jednego z najwybitniejszych polskich filozofów i dowiedz się, dokąd prowadzą granice naszego poznania.

Prof. Jan Woleński (ur. 1940 w Radomiu) – wybitny filozof analityczny, logik, epistemolog i filozof prawa, emerytowany profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek wielu krajowych i zagranicznych towarzystw i instytucji naukowych, m.in. Polskiej Akademii Nauk, Polskiej Akademii Umiejętności, Międzynarodowego Instytutu Filozofii i Academia Europea.  Jest autorem lub współautorem blisko 2000 publikacji naukowych i popularnych, z czego 650 zostało napisanych w językach obcych. Był promotorem 25 prac doktorskich i recenzentem 27 prac doktorskich i habilitacyjnych. W 1997 roku został odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, w 2011 Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Laureat Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (2013).

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkania z nauką – Od kosmosu do sztucznej inteligencji”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia.

WSTĘP WOLNY.

Liczba miejsc ograniczona.