Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Rozmowa z dr. Łukaszem Zaborowskim zapowiada się pasjonująco! Widzimy się tradycyjnie w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Fot. Marcin Kucewicz.

13.12 | 18:00

SPOTKANIA Z NAUKĄ – Czy układ województw Polski jest do zmiany? Rozmowa z dr. Łukaszem Zaborowskim

Rozmowa z dr. Łukaszem Zaborowskim zapowiada się pasjonująco! Widzimy się tradycyjnie w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1. Fot. Marcin Kucewicz.

Aktualizacja: Uwaga, nastąpiła zmiana terminu spotkania! Wydarzenie odbędzie się – nie 7, a 13 grudnia o tej samej porze.

Tematem grudniowego Spotkania z nauką będzie podział administracyjny kraju na szczeblu województw. Czy po ponad 20 latach potrzebna jest jego zmiana? Czy obecny stan jest sprawiedliwy? Czy Radom powinien być miastem wojewódzkim? Gościem Pawła Błacha będzie dr Łukasz Zaborowski.

Dr Łukasz Zaborowski – geograf, planista, regionalista. Prezes Radomskiego Towarzystwa Naukowego, ekspert Instytutu Sobieskiego, wykładowca Uniwersytetu „Ignatianum” w Krakowie. 

Począwszy od doktoratu na Uniwersytecie Jagiellońskim, naukowo zajmuje się strukturą przestrzenną kraju w ujęciach historyczno-kulturowym, osadniczym i administracyjnym. Jako ekspert porusza się w dziedzinach rozwoju regionalnego, polityki przestrzennej i planowania transportu publicznego. Ponadto pracuje nad kompendium wiedzy do edukacji regionalnej dla regionu radomskiego.

Miłośnik cywilizacji łacińskiej i dziedzictwa I Rzeczpospolitej. Śpiewa basem w sekstecie wokalnym „Schola Sancti Ioannis”. Lubi wyprawy rowerowe na przełęcze alpejskie i chorwackie wyspy. 

WSTĘP WOLNY

Liczba miejsc ograniczona.

MIEJSCE: Kawiarnia Artystyczna, Parkowa 1