Przejdź do treści
wstęp wolny
udostępnij

Z dr. Michałem Jędrzejkiem spotkamy się podczas kolejnego wydarzenia z cyklu Spotkania z nauką.

15.05 | 18:00

Spotkania z nauką – Dlaczego odchodzimy od religii? Rozmowa z dr. Michałem Jędrzejkiem

Z dr. Michałem Jędrzejkiem spotkamy się podczas kolejnego wydarzenia z cyklu Spotkania z nauką.

Pretekstem do rozmowy z dr. Michałem Jędrzejkiem jest jego książka „Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii”. Jędrzejek odsłania głębokie źródła kryzysu Kościoła i chrześcijaństwa, który obserwujemy dziś w Polsce. Robi to jednak spokojnie i bez ideologicznego zacietrzewienia. To książka dla wierzących, niewierzących i wątpiących – z opisu wydawcy.

Opowieść o kryzysie i głębokiej przemianie współczesnej świadomości religijnej. O tym, dlaczego wiara prawdziwa to tylko taka, która dopuszcza wątpliwość w istnienie Boga. Lektura obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych pograniczami filozofii i religii – Agata Bielik-Robson.

Michał Jędrzejek – doktor filozofii, historyk idei. Absolwent MISH na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie studiował filozofię i religioznawstwo. Studiował także na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Stypendysta Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, absolwent Collegium Invisibile. Redaktor miesięcznika „Znak”, gdzie prowadzi dział Idee. Na łamach „Znaku” ukazały się jego rozmowy z wybitnymi filozofami i badaczami religii (m.in. Michaelem Sandelem, Charlesem Taylorem, ks. Michałem Hellerem, Rezą Aslanem, ks. Tomašem Halíkiem i Grace Davie). Autor książki Bóg umarł. Dlaczego odchodzimy od religii (Wyd. Znak 2024)

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Spotkania z nauką – Od kosmosu do sztucznej inteligencji”, finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2024 Gminy Miasta Radomia.

WSTĘP WOLNY.