Przejdź do treści
udostępnij

Zapraszamy na spotkanie z niepowtarzalnym gościem! Spotkania z nauką – Rozmowa z prof. Andrzejem Draganem o fizyce kwantowej już 26 marca. (fot. Paweł Fabjański).

26.03 | 17:00

Spotkania z nauką – rozmowa z prof. Andrzejem Draganem o fizyce kwantowej

Zapraszamy na spotkanie z niepowtarzalnym gościem! Spotkania z nauką – Rozmowa z prof. Andrzejem Draganem o fizyce kwantowej już 26 marca. (fot. Paweł Fabjański).

Niezwykła osobowość świata nauki i sztuki prof. Andrzej Dragan będzie gościem Amfiteatru! Rozmowę o jego najnowszej książce Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi poprowadzi Paweł Błach. Spotkanie odbędzie się 26 marca w Kawiarni Artystycznej przy ul. Parkowej 1.

ANDRZEJ DRAGAN jest profesorem fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz National University of Singapore i prowadzi grupę badawczą zajmującą się łączeniem teorii względności z teorią kwantową. Laureat kilkudziesięciu nagród za działalność naukową oraz fotograficzną, filmową i muzyczną. 

Fotograf Roku brytyjskiego pisma „Digital Camera”, nominowany do Złotego Lwa na festiwalu reklamowym w Cannes za kampanię dla marek Converse i Energizer, twórca fotograficznego Efektu Dragana, autor wystaw m.in. w Mediolanie, Londynie, Paryżu, Amsterdamie, Nowym Jorku i wyświetlanej na fasadzie Pałacu Kultury w Warszawie. Zdobywca Best in Show brytyjskiego magazynu „Creative Review” i Złotego Miecza KTR za debiutancki film (“Dylatacja czasu”), głównej nagrody London Film Festival (“Face your mask”) autor krótkich filmów (HBO, Netflix) i teledysków (Behemoth, Quebonafide). 

Jako nastolatek działał w grupach crackerskich, obecnie wstrząsa światem nauki. W 2020 roku wraz z nominowanym do Nagrody Nobla profesorem Arturem Ekertem opublikował pracę „Kwantowa zasada względności”, która może okazać się przełomem w rozumieniu zjawisk kwantowych. Nigdy nie pił kawy.

Podczas spotkania będzie można kupić książkę prof. Andrzeja Dragana Kwantechizm 2.0, czyli klatka na ludzi.

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.