Przejdź do treści
zobacz
 • prof. Stanisław Bereś. Tego wykładu warto posłuchać!

  1/2

 • fot. Michał Grosiak. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach – pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru.

  2/2

10.12 | 18:00-20:00

Spotkania z nauką: Wieczór z Lemem – prof. Stanisław Bereś i Lemowy wieczór opowieści

 • prof. Stanisław Bereś. Tego wykładu warto posłuchać!

  1/2

 • fot. Michał Grosiak. Rozmowę poprowadzi Paweł Błach – pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru.

  2/2

Na spotkania z nauką nie potrzeba biletów! Wstęp jest całkowicie bezpłatny

Stanisław Lem będzie bohaterem piątkowego wieczoru w Amfiteatrze. W ramach projektu Spotkania z nauką – Poznać i rozumieć świat posłuchamy rozmowy z prof. Stanisławem Beresiem. Przed nami Lemowy wieczór opowieści – wystąpi Radomska Grupa Opowiadaczy.

Wieczór z Lemem rozpocznie się od spotkania z prof. Stanisławem Beresiem pt. „Lem… reaktywacja”. Wszystkich chłonnych naukowej wiedzy zapraszamy o godz. 18.00 do „Kawiarni Artystycznej” przy ulicy Parkowej 1. Po godz. 19.00 Radomska Grupa Opowiadaczy rozpocznie Lemowy wieczór opowieści, podczas którego poznamy m.in. historię trzech elekt-rycerzy i głupiej maszyny cyfrowej.

Prof. Stanisław Bereś – historyk literatury, eseista; profesor zwyczajny w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego; redaktor Telewizyjnych Wiadomości Literackich w TVP 2 (1996-2011); wieloletni juror Nike i Angelusa; redaktor naczelny serii Biblioteka Narodowa (od 2013). Opublikował 33 książki m.in. Rozmowy ze Stanisławem Lemem (1986), Pół wieku czyśćca. Rozmowy z Tadeuszem Konwickim (1986), Tako rzecze Lem (2002), Gajcy. W pierścieniu śmierci (2016), Niepamięć. O literaturze polskiej XX wieku (2020).

Radomska Grupa Opowiadaczy rozpoczęła swoją działalność na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy Opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wystąpią: Agata Dzik, Ewa Nowakowska, Bartłomiej Kopiński, Dariusz Wróbel, Paweł Błach.

Projekt Spotkania z nauką – poznać i rozumieć świat – jest finansowany z budżetu Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu obywatelskiego 2021.

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Podobne wydarzenia: