Przejdź do treści
zobacz
zobacz
udostępnij

30.06 | 18:00

Wernisaż wystawy „Pasje i marzenia 14”

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu i Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu z na otwarcie zbiorowej wystawy malarstwa i rysunku pt. „PASJE I MARZENIA 14”.

Ekspozycja zwyczajowo już jest podsumowaniem rocznej działalności sekcji plastycznej dla dorosłych pod nazwą „Rozmowy pędzlem malowane” prowadzonej pod kierunkiem Elżbiety Raczkowskiej w Amfiteatrze przy ul. Daszyńskiego 5.

W tym roku, swoje różnorodne tematycznie i interesujące pod względem artystycznym prace, zaprezentuje 19 plastyków nieprofesjonalnych – uczestników spotkań przy sztaludze. Tym, co w szczególny sposób ich łączy,  jest chęć obcowania ze sztuką i odpoczynku w kontakcie z nią oraz nauka rysunku i malarstwa, obejmująca swoim zasięgiem rozwiązywanie coraz to nowych problemów artystycznych w obszarze poszczególnych działań plastycznych.

Poprzez różne działania twórcze i organizatorskie nasi artyści tworzą swoje tzw. własne miejsce na ziemi i realizują marzenia, wcześniej skrywane. Zdobywają wiedzę z zakresu historii sztuki, doskonalą warsztat plastyczny oraz zdolności wartościowania, ingerowania i zmieniania swego otoczenia. Zapraszamy na pokaz prac, które powstały w kończącym się właśnie sezonie artystycznym.