Przejdź do treści
kup bilet
udostępnij

Spotykamy się 13 marca o stałych porach! Nie możemy się doczekać kolejnych kreatywnych warsztatów spędzonych wspólnie z Wami.

13.03 | 10:00-14:00

Wkręć się w sztukę: F jak Fangor

Spotykamy się 13 marca o stałych porach! Nie możemy się doczekać kolejnych kreatywnych warsztatów spędzonych wspólnie z Wami.

Wojciech Fangor – Malarz, rysownik, rzeźbiarz i plakacista. Współtwórca Polskiej Szkoły Plakatu. Urodził się 15 listopada 1922 roku w Warszawie. Tworzył malarstwo zarówno figuratywne, jak i abstrakcyjne. Znakiem rozpoznawczym artysty są obrazy olejne – swoiste studium koloru, jaskrawości, kontrastu i gradientu. Na początku lat 60. zasłynął pulsującym malarstwem – abstrakcyjnymi obrazami, dającymi wrażenie ruchu. Jego eksperymenty malarskie były innowacyjne zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Kolejne spotkanie z cyklu Wkręć się w sztukę będzie okazją do rozmowy o barwach i pracy z kolorem. Będziemy tworzyć ulotne, ruchome obrazy inspirowane twórczością Wojciecha Fangora. Dowiemy się też nieco o symbolice kolorów i nauczymy się je opisywać.

Warsztaty familijne poprowadzi: Pan od plastyki

Bilety wstępu: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na biletyna.pl oraz w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką).

Liczba miejsc ograniczona!

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.