Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Na warsztaty z Panem od Plastyki zapraszamy 18 grudnia. Początek o 10.00 i 12.00.

18.12 | 12:00

WKRĘĆ SIĘ W SZTUKĘ: K JAK Frida Khalo i Gustav Klimt

Na warsztaty z Panem od Plastyki zapraszamy 18 grudnia. Początek o 10.00 i 12.00.

Kolejne spotkanie poświęcone będzie dwojgu artystom. Każdy uczestnik będzie mógł zainspirować się twórczością Fridy Khalo lub Gustawa Klimta, a może… i Fridą i Klimtem równocześnie?

Frida Khalo – meksykańska artystka słynąca z malarskich autoportretów na pograniczu meksykańskiego folkloru i surrealizmu.

Gustaw Klimt – austriacki malarz i grafik, kwintesencja secesyjnego stylu, jego obrazy ociekają złotem i przepychem.

Na spotkaniu w ramach cyklu “Wkręć się w sztukę” uczestnicy poznają sylwetki tych wyjątkowych artystów, zapoznają się z ich twórczością, a także będą tworzyć portrety lub autoportrety. W ich tworzeniu będzie można się inspirować zarówno  meksykańskim temperamentem Fridy, jak i elegancją i przepychem Klimta. Wszystkie powstałe prace doskonale sprawdzą się jako dzieło sztuki do zawieszenia w domowej galerii, lub jako prezent dla kogoś bliskiego.

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką).