Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na naszą kreatywną niedzielę! Wkręć się w sztukę: L jak Lempicka 22 stycznia o 10.00 i 12.00

22.01 | 10:00

Wkręć się w sztukę: L jak Lempicka

Serdecznie zapraszamy całe rodziny na naszą kreatywną niedzielę! Wkręć się w sztukę: L jak Lempicka 22 stycznia o 10.00 i 12.00

Bohaterką spotkania będzie twórczość nieżyjącej już Tamary Łempickiej – artystka największego światowego formatu, szeroko znana jako de Lempicka – gdyż większość swojego życia spędziła poza granicami Polski. Na stałe zamieszkała w Nowym Jorku, gdzie kariera malarki rozwinęła się niezwykły sposób. Jej obrazy utrzymane w nurcie art déco to głównie portrety kobiet w przeróżnych kontekstach. W 2018 r. jej obraz “La Musicienne” został sprzedany na aukcji w Nowym Jorku za ponad 9 mln $, stając się najwyżej wylicytowanym na ten czas obrazem polskiego artysty w historii. Na spotkaniu “Wkręć się w sztukę” z Panem od Plastyki poznamy sylwetkę artystki oraz jej obrazy. Zainspirowani jej stylem stworzymy swoje wyjątkowe prace oparte na formach graficznych i rysunku, idealne do domowej galerii.

Warsztaty poprowadzi Radek Kowalik – znany jako Pan od plastyki – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii.

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

Wydarzenie familijne dla uczestników od lat 4.

BILETY WSTĘPU: 20 zł – bilet pojedynczy, 40 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły). Bilety dostępne na www.biletyna.pl. Wejściówkę kupisz również w dniu wydarzenia w kasie przy Daszyńskiego 5 (płatność tylko gotówką).

Liczba miejsc ograniczona.