Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Zrób sobie maskę! Warsztaty posłużą tworzeniu dekoracji na Free(Ra)dom Festival 2024.

13.04 | 15:00

Zrób sobie maskę

Zrób sobie maskę! Warsztaty posłużą tworzeniu dekoracji na Free(Ra)dom Festival 2024.

W czerwcu, w czasie kolejnej edycji FREE(RA)DOM FESTIVAL ulicami miasta przejdzie barwna parada, inspirowana tradycją słowiańskiej obrzędowości. Przygotowując się do niej, uczestnicy cyklicznych warsztatów wykonają maski, które będą mogli zabrać ze sobą na przemarsz w paradzie. Prace, które zostaną wykonane, będą nawiązywać do znanych z wierzeń i obrzędów stworów i dziwadeł: strzygi, niedźwiedzia, kozła, kruka, olbrzyma i innych. Każde z warsztatowych spotkań będzie uzupełnione barwną, antropologiczną opowieścią o rytuałach, zwyczajach i praktykach obrzędowych dawnych plemion zamieszkujących dzisiejsze, europejskie tereny.

Warsztaty poprowadzą:

Karolina Falkiewicz – artysta plastyk (Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej, ASP Kraków), artysta fotografik (ZPAF Kielce), a także nauczyciel fotografii w technikum fotograficznym. Zajmuje się szeroko pojętą fotografią, rysunkiem i malarstwem, a także bodypaintingiem. Tworzy liczne realizacje scenograficzne (m.in. dla Festiwalu FAMA). Prywatnie właścicielka imponującej kolekcji staroci oraz oryginalnej odzieży z różnych dekad XX wieku.

Łukasz Szypkowski – opowiadacz, pieśniarz, hellenista. Prowadził pierwsze w historii UW zajęcia z opowiadania. Wielokrotnie występował na Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Opowiadania w Warszawie.

WSTĘP WOLNY, obowiązują zapisy drogą mailową: anna.dudziak@amfiteatr.radom.pl