Przejdź do treści
zapisz się
zobacz
udostępnij

Henadii Frolov

Studio pianina

Henadii Frolov

Propozycja zajęć jest skierowana dla wszystkich, którzy chcą grać i uczyć się od początku, jak również do tych, którzy mieli styczność z instrumentem, a teraz chcieliby do niego wrócić. W programie zajęć jest też podstawowa wiedza o muzyce.

Poniedziałek – 14.00-19.00; Wtorek – 14.00-19.00; Środa – 14.00-20.00; Sobota 10.00-12.00

Wiek uczestników: 7 – 18 lat
Zajęcia indywidualne
Czas trwania zajęć: 45 min (zajęcia raz w tygodniu)
Opłata: 120zł/miesiąc

O instruktorze

Hennadii Frolov, urodziłem się 4 listopada 1961 r. w Charkowie na Ukrainie. W 1976 roku wstąpiłem do Charkowskiej Szkoły Muzycznej z dyplomem Teorii Muzyki i Fortepianu, którą ukończyłem w 1980 roku. W tym samym roku wstąpiłem do Charkowskiego Instytutu Sztuki im. I.P. Kotlarewskiego, uzyskując dyplom z „Kompozycji, muzyki i dyscyplin teoretycznych”.

Swoją twórczą działalność jako kompozytor teatralny rozpocząłem w 1981 roku, jeszcze podczas studiów w instytucie – pisząc muzykę do spektaklu Charkowskiego Teatru Lalek „Straszny Pan Au” .Oprócz muzyki dla teatru mój dorobek twórczy obejmuje ponad 100 pieśni w różnych stylach, a także utwory na chór, orkiestrę i utwory kameralne. Za największe osiągnięcie uważam przedstawienie w Kijowskim Narodowym Teatrze Operetki na podstawie „Światła rampy” Chaplina z 2004 roku z moją oryginalną muzyką.

Równolegle z twórczością kompozytora mam bogatą praktykę muzyczną i pedagogiczną – uczyłem solfeżu i kompozycji w Szkole Muzycznej nr 3 w Charkowie, orkiestracji i aranżacji w Charkowskiej Liceum Muzycznej, przez wiele lat pracowałem jako kierownik zespołu rozrywkowego w Charkowski Pałac Dzieci i Młodzieży. Moi uczniowie trzykrotnie zdobyli I nagrodę Ogólnoukraińskiego Konkursu Młodych Kompozytorów.

Biegle posługuję się językiem ukraińskim i rosyjskim, trochę mówię w języku angielskim i włoskim. Zaczynam uczyć się języka polskiego.