Przejdź do treści
udostępnij

Od teraz nasza strona internetowa będzie serwisem przyjaznym dla wszystkich.

Dostosowaliśmy naszą stronę do potrzeb osób niepełnosprawnych

Od teraz nasza strona internetowa będzie serwisem przyjaznym dla wszystkich.

Amfiteatr w sieci! Jesteśmy jedyną instytucją z Radomia, której projekt został zakwalifikowany do realizacji Konwersji cyfrowej domów kultury

To nie koniec nowości! Nasza strona internetowa jest w pełni dostosowana do wymagań WCAG 2.1. Wierzymy, że wprowadzone udoskonalenia sprostają oczekiwaniom wszystkich zainteresowanych repertuarem Amfiteatru.

Chcemy sukcesywnie zwiększać nasze poczynania w obrębie dostępności, aby umożliwiać korzystanie z niemalże każdego obszaru działalności instytucji.

Do Państwa dyspozycji jest boczny pasek zawierający kontrast oraz możliwość powiększenia czcionki strony. Dodatkowo nasza strona jest w pełni kompatybilna z czytnikami ekranów takimi jak komputery, telefony komórkowe czy tablety. Za sprawą wbudowanego oprogramowania w Państwa urządzeniach możliwe jest odczytywanie tytułów, treści artykułów, tekstów alternatywnych (transkrypcji tekstowych) w grafikach, wykresach, fotografiach, galeriach. Ponadto strona ma możliwość  nawigowanie za pomocą klawiatury i skrótów klawiszowych. Zmieniony został układ strony, by spełnić zasadę logicznego pozycjonowania zawartości.

Stworzyliśmy podstronę „Deklaracja dostępności” z miejscem na szczegółowy opis naszych udogodnień. Zaimplementowaliśmy nowy i czytelny font wyraźnie widoczny na kolorach tła. Responsywne i w pełni automatyczne dostosowanie widoków ekranu do szerokości urządzenia zapewnia dostępność serwisu na każdym urządzeniu. Zwiększyliśmy czytelność widoczności treści i funkcji, gdy rozmiar tekstu zostanie zwiększony o 200% oraz zaprogramowaliśmy w kodzie witryny, w jakim języku jest wprowadzana treść.

Zmian, mogliśmy dokonać m.in. za sprawą funduszów pochodzących z programu „Konwersja cyfrowa domów kultury” – Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”, III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 dofinansowanego przez Fundusze Europejskie, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami naboru Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pod adresem: https://www.nck.pl/dotacje-i-stypendia/dotacje/granty/konwersja-cyfrowa-domow-kultury/aktualnosci/wyniki-naboru-do-konkursu-grantowego

Wieści z realizacji projektu są dostępne: tutaj