Przejdź do treści
kup bilet
zobacz

Kulturowo Otwarci to cykl, w którym możemy przenieść się wyobraźnią do innych zakątków świata.

11.12 | 15:00-17:00

Kulturowo Otwarci: Choinka bożonarodzeniowa Wschodu i Zachodu

Kulturowo Otwarci to cykl, w którym możemy przenieść się wyobraźnią do innych zakątków świata.

Jesteśmy kulturowo otwarci!

Kulturowo Otwarci na koniec roku? Co powiedzie na różne odsłony choinek bożonarodzeniowych? Od Wschodu do Zachodu! Jesteście ciekawi, jak ukształtowała się tradycja dekorowania w Niemczech i na Ukrainie? Wspólnie omówimy tradycje bożonarodzeniowe obu państw.

Naszymi gośćmi będą: Oksana Stępień z Ukrainy i Leo Mausbach z Niemiec. Wspólnie z nimi wykonamy charakterystyczne dla ich krajów ozdoby choinkowe i przyjrzymy się zwyczajom świątecznym Niemców i Ukraińców.

Obydwa kraje bezpośrednio sąsiadują z Polską – podczas spotkania będziemy mogli wspólnie przekonać się, jak mocno nasze świąteczne obyczaje się przenikają i jak wiele wzajemnie czerpiemy z naszych kultur.

Oksana Stępień – pochodzi z Ukrainy z pięknego zakątku malowniczych Karpat (Obwód Iwano-Frankowski). Do Polski sprowadziła ją miłość do męża, z którym tworzy udany związek od 11 lat. Obecnie mieszka w gminie Gózd w miejscowości Kłonów. Jej pasją jest rękodzieło, którym na co dzień się zajmuje i dzieli się pasją z innymi, pracując w świetlicy wiejskiej w Kłonówku i Kłonowie.

Podczas warsztatów z Oksaną wykonamy wspólnie efektowne jeżyki z papieru.

Leo Mausbach – pochodzi z Berlina i mieszka od czasów swoich studiów w Polsce. Dzięki żonie-radomiance miał też już okazję poznać prawdziwe polskie święta. Niemcy kochają Boże Narodzenie bardziej niż jakiekolwiek inne święta. Porozmawiamy o tym, które znane tradycje bożonarodzeniowe mają swoje korzenie w Niemczech, o co Niemcy kłócą się pod choinką i o co chodzi z wigilijną parówką!

Podczas warsztatu z Leo wykonamy gwiazdki z prasowanej słomy.

Wstęp biletowany:

10 zł – bilet pojedynczy. Wejściówkę kupisz także w kasie Amfiteatru przy ul. Parkowej 1 (płatność tylko gotówką).

Liczba miejsc ograniczona!

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Podobne wydarzenia:

11 listopad