Przejdź do treści
kup bilet
zobacz
udostępnij
 • Wkręć się w sztukę prowadzi Radek Kowalik czyli nasz Pan od Plastyki!

  1/2

 • Na pierwszych warsztatach tworzyliśmy Abakany

  2/2

21.11 | 10:00-14:00

Wkręć się w sztukę: B jak Banksy

 • Wkręć się w sztukę prowadzi Radek Kowalik czyli nasz Pan od Plastyki!

  1/2

 • Na pierwszych warsztatach tworzyliśmy Abakany

  2/2

Zapraszamy na nowy cykl Wkręć się w sztukę!

Street art (sztuka ulicy) – to balansująca na granicy przestępstwa i sztuki zabawa, którą proponują nam twórcy tacy jak Banksy. Farba i pędzel, a także ironia, humor i metafora to narzędzia komunikacji, dzięki którym artyści wyrażają swoje poglądy w sprawach politycznych i społecznych. Miejscem dla ich prac jest przestrzeń publiczna, która często jest dekorowana bez zgody właścicieli budynków.

Tożsamość artysty nie jest znana… Wiemy tylko, że jest anonimowym street-artowcem, który komentuje rzeczywistość poprzez środki artystycznego wyrazu.

W Polsce taka działalność jest karalna, dlatego aby realizować street art w naszym kraju należy pamiętać o zawarciu zgody z administratorem budynku. Ciekawostką jest fakt, że jedna z kamienic w Londynie, która została wystawiona na sprzedaż –  po stworzeniu przez Banksy’ego dzieła na jej elewacji –  kilkukrotnie zyskała na wartości.

W Amfiteatrze Wasze pociechy będą mogły tworzyć bez przeszkód!

Banksy pracuje głównie metodą szablonu, co pozwala na szybki transfer wybranego wzoru na ścianę. Podczas spotkania obejrzymy wybrane prace artysty i poddamy je analizie. Na warsztatach przygotujemy proste szablony inspirowane sztuką ludową oraz przeniesiemy je na papier.

Uczestnicy swoje gotowe prace zabiorą do domu, a stworzone dzieło idealnie nada się do oprawienia w ramkę i zawieszanie na ścianę. Potrzebna będzie Wasza kreatywność, my zapewniamy farby i mnóstwo zabawy!

Formuła rodzinnych warsztatów artystycznych sprzyja wzmacnianiu więzi między uczestnikami, kreatywnemu rozwiązywaniu trudności związanych z działaniami twórczymi, ćwiczeniu komunikacji i rozwijaniu umiejętności pracy w zespole. Twórcza ekspresja jest narzędziem do redukcji napięcia, a także rozwoju małej motoryki dziecka.

O instruktorze:

Pan od plastyki czyli Radek Kowalik – arteterapeuta, fotograf, kulturoznawca, animator kultury, gospodarz Domu Entuzjastów Sztuki, Kultury, Arteterapii. W swojej wieloletniej pracy z dziećmi skupia się na wzmacnianiu poczucia pewności siebie i sprawczości uczestników zajęć. Na pierwszym miejscu stawia zabawę i rozwój kreatywności, efekt końcowy ćwiczeń jest tylko dodatkiem do tego co wydarza się w procesie twórczym.

Liczba miejsc ograniczona!

Wstęp biletowany: 15 zł – bilet pojedynczy, 30 zł – bilet rodzinny (1 dziecko + 1 dorosły)

Dostępne godziny: 10.00 i 12.00 (maks. 20 osobowe grupy).

Kupując bilet, wybierasz godzinę warsztatów. Wejściówkę kupisz również w kasie Amfiteatru w dniu wydarzenia.

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Podobne wydarzenia:

11 listopad