BlackBox Radom – Gramy w larpy!

Kiedy:
29 Wrzesień 2019@16:00 – 20:00
2019-09-29T16:00:00+02:00
2019-09-29T20:00:00+02:00

W ramach „Inspiratora kultury 2019” – projektów, którzy radomianie zgłosili do nas w konkursie inicjatyw, zapraszamy na „BlackBox Radom” – Gramy w larpy!

Czym jest larp? – Gra w larpy polega na wcielaniu się w postacie (jak w improwizowanym teatrze) oraz wspólnym tworzeniu i przeżywaniu opowieści, w której każdy uczestnik ma jakiś cel i rolę do odegrania. W zależności od budowy i przeznaczenia larpy mogą służyć budowaniu grupy, zwiększaniu kompetencji, przekazywaniu wiedzy oraz kształtowaniu postaw; jednak najczęściej służą po prostu dobrej zabawie. Uczestnik gry staje się jednocześnie widzem i aktorem, grając i odgrywając obserwuje i reaguje na działania pozostałych. W ten sposób rodzi się opowieść, za każdym razem inna i wyjątkowa – tłumaczą: Monika Borysiewicz i Maria Michalska, pomysłodawczynie warsztatów.

Udział w larpach pobudza kreatywne myślenie i inteligencję emocjonalną, wyrabia umiejętności komunikacyjne i negocjacyjne, zwiększa pewność siebie, uczy empatii i radzenia sobie w stresujących sytuacjach.

Co to jest jeepform?
Jeepformy to gry improwizacji, które zakładają aktywny udział publiczności. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zagrać jedną z większych ról albo wystąpić w jakimś krótkim epizodzie, albo po prostu popatrzeć i pośmiać się razem z nami. To świetna okazja dla początkujących, którzy do tej pory tylko słyszeli, że larpy to dobra zabawa, ale dotąd nie mieli okazji spróbować.
Nazwa pierwszego spotkania to Wszystko, czego chcielibyście dowiedzieć się o życiu, ale baliście się zapytać.

Będzie można zagrać w dwa scenariusze: „Mężowie” Jakuba Tabisza i “Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Natalii Rożek i Marcina Słowikowskiego.
Pierwszy to tzw. jeepform (z udziałem publiczności, trwa do 2h), a drugi – to gra typu larp (czas trwania 3h).

Na larp obowiązują zapisy! Formularz wkrótce na stronie www.amfiteatr.radom.pl i rezerwacje@amfiteatr.radom.pl
Wstęp wolny.
Liczba miejsc ograniczona.

Miejsce: Pod 13-tką, ul Parkowa 1.

Comments are closed.