Przejdź do treści
zobacz
udostępnij

Edukacja > Pracownia Nowych Mediów

Pracownia Nowych Mediów

Pracownia Nowych Mediów jest spójną, nowoczesną, doskonale wyposażoną przestrzenią do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji kulturalnej, artystycznej, medialnej i społecznej

Witajcie w najnowocześniejszej pracowni w mieście – Pracowni Nowych Mediów. Jest to przestrzeń, która otwiera perspektywę nowoczesnej, zaangażowanej edukacji multimedialnej. Edukujemy i tworzymy w oparciu o nowe technologie. Jesienią 2019 r. rozpoczęliśmy swój pierwszy sezon działalności.

W ofercie Pracowni Nowych Mediów znajdują się pracownie dedykowane: newsroom, studio telewizyjne z reżyserką, pracownia dźwiękowa, pracownia radiowa, pracownia animacji poklatkowej oraz pracownia fotograficzna wraz z ciemnią. Działamy głównie projektowo, a efektem naszych prac są konkretne filmy, fotografie, programy, słuchowiska etc., ale przede wszystkim – zdobyta wiedza. Stawiamy na praktykę!

Wszystkie sekcje działające w Pracowni współpracują ze sobą, dzięki czemu uczestnicy mają szansę wymieniać się doświadczeniami, uczyć się od siebie nawzajem, poszerzać własne horyzonty, zdobywać cenne znajomości. Kadra Pracowni to specjaliści i pasjonaci!

Realizujemy pełne fotorelacje i zapisy wideo naszych wydarzeń. Jesteśmy otwarci na współpracę!

Uczestnicy zajęć mają do dyspozycji 6 profesjonalnie wyposażonych pracowni: newsroom, telewizyjną, dźwiękową, radiową, fotograficzną i animacji.

Hol główny Pracowni jest przestrzenią służącą do spotkań uczestników, prac koncepcyjnych nad wspólnymi projektami, prezentacji jak też zapleczem dla prac charakteryzatorskich.

Udostępniamy Pracownię uczestnikom nie tylko wtedy, kiedy mają zaplanowane zajęcia, ale również o innych porach, kiedy ich praca nad projektami wymaga dodatkowego czasu.

Chcemy kształcić liderów, którzy będą przewodnikami i opiekunami dla swoich kolegów z mniejszym stażem. Chcemy, by Pracownia była miejscem, które żyje aktywnością Uczestników, jest przez nich współtworzone. Jesteśmy otwarci dla Was i na Was – na Wasze pomysły, sugestie.

 • 1/14
 • 2/14
 • 3/14
 • 4/14
 • 5/14
 • 6/14
 • 7/14
 • 8/14
 • 9/14
 • 10/14
 • 11/14
 • 12/14
 • 13/14
 • 14/14

– Nasza propozycja zajęć na sezon 2023/24:


Digital Painting – malarstwo cyfrowe staje się ostatnio coraz bardziej popularną techniką wśród artystów, nawet tych najmłodszych. Jest to relatywnie szybszy i tańszy sposób ekspresji niż techniki tradycyjne, dzięki czemu używany jest w wielu dziedzinach. Dlatego malarstwo cyfrowe może być świetnym hobby, które z czasem ma szansę stać się dobrą inwestycją w przyszłość.  Wiek uczestników: od 12-tu lat.

Fotografia kreatywna i analogowa – Nauka fotografii od podstaw. Praca w profesjonalnym studio. Fotografia reportażowa. Techniki cyfrowe i analogowe. Praca z programami edycyjnymi, a także w ciemni fotograficznej. Wiek uczestników: od 12 lat i dorośli.

Realizacja filmów fabularnych – Warsztaty realizacji filmów dramaturgicznych. Uczestnicy poznają produkcję filmową od powstania pomysłu przez napisanie scenariusza, realizację zdjęć oraz etap montażu. Każdy uczestnik może zrealizować własną etiudę filmową. Zajęcia skierowane są do początkujących reżyserów, operatorów, scenarzystów, montażystów, producentów filmowych. Są prowadzone pod kątem przygotowywania kandydatów na studia filmowe. W ramach zajęć grupa realizuje ćwiczenia i filmy krótkometrażowe. Nie ma konieczności pracy na swoim sprzęcie. Wiek uczestników: od 12 lat.

3D Art –  Uczestnicy zajęć nauczą się projektować w przestrzeni 3D. Poznają zasady i sposoby przygotowania plików wydruku. Wykonane modele będą drukowane zostaną na drukarce 3D ale również zaimportowane do aplikacji AR. Na zajęciach uczestnicy będą pracować z aplikacjami z rozszerzonej rzeczywistości, ale także zgłębią świat wirtualnych światów. Za pomocą nowoczesnych gogli będą eksplorować alternatywną rzeczywistość, ale również zapoznają się z tworzeniem filmów za pomocą kamer 360 stopni. Zajęcia przeznaczone dla uczestników w wieku 8+

Warsztat prezentera i dziennikarza telewizyjnego – Jak wcześnie można zaczynać w branży multimedialnej? U nas bardzo wcześnie. Najmłodsi uczestnicy zajęć w Pracowni Nowych Mediów poprzez zabawę w małych dziennikarzy, vlogerów, operatorów i youtuberów pod okiem naszych instruktorów stawiają pierwsze kroki i rozpoznają swój potencjał twórczy. Wiek Uczestników 13+/dorośli.

Zajęcia sceniczno-filmowe – Zajęcia przeznaczone dla młodych aktorów i aktorek, którzy chcą rozpocząć przygodę z kamerą. Obejmują naukę podstawowych technik teatralnych z uwzględnieniem specyfiki pracy na planie filmowym. Uczestnicy wraz z grupą młodych filmowców z zajęć w Pracowni Nowych Mediów realizują krótkie etiudy fabularne. Spotkania dają możliwość rozwijania zdolności performatywnych i przygotowują do zdawania egzaminów na studia aktorskie. Ponadto uczestnicy w ramach zajęć mają możliwość być przygotowywanymi do udziału w konkursach recytatorskich. Wiek uczestników 12+.

Dziennikarstwo radiowe i muzyczne – Podstawy Dziennikarstwa radiowego i muzycznego to zajęcia dla osób od lat 12 do 112, które chciałyby zapoznać się z technikami pracy prezentera radiowego, i dziennikarza, a także poczuć magię pracy w studio przy mikrofonie. Wiek uczestników: 12+/dorośli.

Studio filmów animowanych – Zajęcia kierowane są dla wszystkich, którzy chcą zapoznać się z podstawami powstawania filmów animowanych w technice poklatkowej. Tworzenie własnego scenariusza, własnoręczne wykonanie scenografii i postaci, to tylko niektóre z możliwości jakie daje zabawa w animację. Uczestnicy pod okiem instruktora w profesjonalnym zapleczu Pracowni Nowych Mediów będą tworzyć krótkie filmy animowane od pomysłu na scenariusz przez realizację zdjęć do etapu udźwiękowienia i montażu. Wiek: 7-12 lat.

Gry wideo – projektowanie assetów 3D – Uczestnicy poznają od podstaw techniki modelowania 3D przy użyciu popularnego oprogramowania do tworzenia grafiki komputerowej (Blender). Dowiedzą się, jak tworzyć i modyfikować obiekty trójwymiarowe jak nadawać im tekstury i kolor. Nauczą się także, jak eksportować swoje modele do formatów używanych w grach wideo. Zdobędą praktyczne umiejętności, które pozwolą im stworzyć własne projekty 3D, takie jak postacie, pojazdy czy budynki. Podczas zajęć poruszane będą również zagadnienia z zakresu korzystania z silnika Unreal. Wiek uczestników: 12+


– Jak zostać Uczestnikiem zajęć w Pracowni Nowych Mediów?


Zapisów dokonujemy w zakładce Edukacja > Zajęcia lub bezpośrednio przez system Strefa Zajęć. Wymagane jest stworzenie konta, które posłuży do rejestracji uczestnictwa w innych aktywnościach realizowanych przez Amfiteatr w przyszłości. Opłat dokonujemy wyłącznie przelewem na konto bankowe organizatora.

Wszelkich informacji dotyczących naboru udzielamy pod adresem mejlowym: kontakt@amfiteatr.radom.pl oraz pod numerem telefonu: +48 364 29 68 wew. 33. Możesz zapoznać się z następującymi dokumentami:

Zarządzenie Dyrektora

Cennik – zajęcia w Pracowni Nowych Mediów

Plan zajęć w Pracowni Nowych Mediów na sezon 2023/2024

Regulamin zajęć – Daszyńskiego 5

Oświadczenia

Formularz rezygnacji z zajęć


Płatność przelewem:
Do 10-go dnia każdego miesiąca wyłącznie na konto bankowe:

Bank S.A. II/O Radom ul. Piłsudskiego 15;
nr konta: 07 1240 3259 1111 0000 2989 9522;
tytułem: imię i nazwisko uczestnika zajęć;
rodzaj zajęć; za jaki miesiąc.


– Cel projektu:

Pracownia Nowych Mediów jest jednym z elementów szerokiego planu zmian, zarówno merytorycznych jak i infrastrukturalnych, w kształceniu z zakresu edukacji kulturalnej.

Głównym celem projektu jest włączenie w edukację kulturalną nowych technologii. Innowacyjną stroną zakładanych działań jest stopniowe przechodzenie z dotychczasowego sposobu realizowania zajęć w warsztaty tematyczne, a następnie „studiowanie” wybranego/wybranych zagadnień.

Cały obiekt Amfiteatru Daszyńskiego 5 ma być miejscem nowoczesnym, o charakterze klubowym, w którym mieszkańcy Radomia (bez względu na wiek), mogą rozwijać  swoje zainteresowania sztuką, nabywać kompetencje kulturowe, aktywizować się a także miło i twórczo spędzać wolny czas.

Autorkami projektów zagospodarowania przestrzeni są: Marta Orzechowska-Ochnia i Aleksandra Kwiecień z Katedry Architektury i Wzornictwa Wydziału Sztuki UTH.


 • 1/2
 • 2/2

– Historia:

W lipcu 2018 roku została podpisana umowa między Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego a Amfiteatrem. Umowa dotyczyła dofinansowania zadania „Nowe Media narzędziem edukacji kulturalnej” w ramach programu Infrastruktura domów kultury. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. W ramach zadania powstały: studio telewizyjne, dźwiękowe, pracownia do postprodukcji audiowizualnej (tzw. newsroom) i pracownia radiowa. Był to I etap projektu.

 • 1/6
 • 2/6
 • 3/6
 • 4/6
 • 5/6
 • 6/6

W kolejnym roku udało się dostać dofinansowanie na kolejny – II etap realizacji. W 2019 roku podpisaliśmy kolejną umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach zadania powstały: profesjonalnie wyposażona pracownia fotograficzna z zapleczem studyjnym do realizacji zdjęć techniką cyfrową, jak również możliwość pracy z fotografią analogową w pełni wyposażonej ciemni, pracownia animacji, z profesjonalnym urządzeniem do produkcji filmów animowanych zwanym wieloplanem.

Przestrzeń korytarzowa dzięki odpowiedniemu wyposażeniu zamieniła się w tzw. animatornię, gdzie uczestnicy zajęć mogą się spotykać, wymieniać wrażeniami i koncepcjami na temat realizowanych projektów. Przestrzeń posiada również specjalne stanowiska do prac związanych z charakteryzacją czy make-upem. W ramach zadania powstały nowe toalety oraz nowoczesny system wentylacyjno-klimatyzacyjny.

Pracownia Nowych Mediów uruchomiła cykliczną działalność warsztatową w styczniu 2020 r. W ofercie znalazły się warsztaty dla niemal każdej grupy wiekowej, od najmłodszych 7-letnich dzieci po osoby dorosłe, także w wieku emerytalnym. W pierwszym etapie działań utworzono aż 9 różnorodnych warsztatów prowadzonych przez instruktorów, specjalistów w danych dziedzinach. Obok zajęć z zakresu multimediów takich jak fotografia, animacja poklatkowa, czy reżyseria filmowa ruszyły zajęcia o charakterze innowacyjnym, takie jak cyfrowa grafika projektowa, studio dźwięków, dziennikarstwo multimedialne. Ponadto rozpoczęły się zajęcia dotykające zagadnień rozszerzonej rzeczywistości oraz przestrzeni 3D, ale też zajęcia z umiejętnego i twórczego wykorzystywania smartfonów.

Możliwości jakie daje Pracownia są niemal nieograniczone. Wciąż pracujemy nad kolejnymi propozycjami wzbogacającymi ofertę edukacyjną Amfiteatru.

Dofinansowanie MKiDN I etapu 226 000 zł. 265 000 zł – środki Gminy Miasta Radomia. Całkowity koszt zadania:
491 000 zł. 

II etap to kwota 125 000 zł z MKiDN oraz 148 000 zł ze środków Gminy Miasta Radomia. Całkowity koszt zadania: 273 000 zł.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Zadania współfinansowane ze środków Gminy Miasta Radomia.