Jam session w Amfiteatrze: Pod Strzechą

Kiedy:
3 Kwiecień 2020@20:00 – 23:59
2020-04-03T20:00:00+02:00
2020-04-03T23:59:00+02:00

3 kwietnia 2020

Godz. 20.00

Jam session w Amfiteatrze: Pod Strzechą

W kwietniowej odsłonie jam session zanurzymy się, za sprawą gospodarzy wieczoru, w nurcie piosenki autorskiej. Zaczniemy od koncertu zespołu Pod Strzechą, potem scena do dyspozycji również innych brzmień.

Zespół Pod Strzechą powstał w 1985 r. po rozpadzie harcerskiej grupy Bra-De-Li. Pierwszy skład tworzyli: Beata Strzecha – obecnie Koptas (ex- Bra-De-Li; śpiew), Krzysztof Myszkowski (śpiew, gitara), Paweł Olszewski (śpiew, gitara). W 1986 r. na festiwalu piosenki studenckiej Bazuna piosenka „Poemat” (sł. i muz. B. Strzecha) uzyskała tytuł Rajdowej Piosenki Roku. Po pewnym czasie z zespołu odeszli: Myszkowski (ze względu na obowiązki w zespole Stare Dobre Małżeństwo) i Olszewski, który wyjechał z Radomia. Przez kilka następnych lat wokalistce towarzyszyli: Monika Strzecha – obecnie Mosionek (śpiew), Robert Piekarski (śpiew, gitary) i Wojciech Koptas (gitara basowa). Większość repertuaru Pod Strzechą z tego okresu to kompozycje i teksty B. Koptas i R. Piekarskiego. Zespół pojawiał się na studenckich scenach festiwalowych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. W 1990 r. zdobył wyróżnienie na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (przewodniczącym jury był Jacek Kaczmarski). Pod koniec lipca 1991r., w Studio Manta (Tonpress) zarejestrował kasetę pt. „Na kredyt”. Gościnnie w sesji udział wzięli: Krzysztof Myszkowski i Roman Ziobro ze Starego Dobrego Małżeństwa oraz Marek Królikowski (instrumenty klawiszowe i perkusyjne). Większość piosenek z tego wydawnictwa zyskało miano przebojów.

W 1993 r. ukazała się nagrana w domowym studiu Wojciecha Czemplika w Ostrowie Wielkopolskim druga kaseta Pod Strzechą, zatytułowana „Od poniedziałku”, wydana przez Dalmafon. Piosenka tytułowa do dnia dzisiejszego gości na antenach radiowych. Przez kolejnych kilka lat zespół występował sporadycznie. W 2000 r. nagrał w nowo otwartym studio W. Koptasa płytę  „Dziwna ta miłość”. W 2001r. Pod Strzechą zawiesiło działalność, występując jedynie okazjonalnie.

Obecnie zespół w składzie: B. Koptas, M. Mosionek, W. Koptas, A. Stępień, A. Fierzbik stale koncertuje i pracuje nad nowym materiałem.

Po koncercie open stage. Zapraszamy muzyków z instrumentami, do Waszej dyspozycji będą: perkusja, wzmacniacz gitarowy oraz basowy.

Bar zaopatruje Otwarta Wine-Cafe.

Wstęp wolny.

Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1

Comments are closed.