Kaidan: Wieczór japońskich opowieści grozy – dla dorosłych / ON-LINE

Kiedy:
5 Listopad 2020@19:00 – 20:30
2020-11-05T19:00:00+01:00
2020-11-05T20:30:00+01:00

Radomska Grupa Opowiadaczy i Amfiteatr zapraszają na Kaidan – wieczór japońskich opowieści pełnych duchów, demonów i zjawisk nadprzyrodzonych. Posłuchamy m.in. historii o spotkaniu z Mujiną, o mściwych duchach i o współczesnych japońskich legendach miejskich, którymi straszą się Japończycy.

W Japonii w okresie Edo popularnym zwyczajem były Hyaku-monogatari – spotkania towarzyskie odbywające się nocą, podczas których opowiadano straszne opowieści kaidan. Zapalano świece, a po każdej opowieści jedną z nich gaszono, a w pokoju stopniowo zapadał zmrok…

Radomska Grupa Opowiadaczy zawiązała się na początku 2017 roku. Do tego czasu spotyka się regularnie, ćwiczy i występuje. Członkowie grupy to indywidualności o różnych zainteresowaniach i charakterach, jednak łączy ich pasja do snucia opowieści i zabawy słowem. Radomscy opowiadacze występowali m.in. na Dniach Radomia, w Fosie pełnej kultury, w Muzeum Wsi Radomskiej i na wieczorach opowieści w Amfiteatrze.

Wystąpią: Justyna Kwiecień, Agnieszka Łazińska, Lidia Mikocka-Rosińska, Paulina Sobol, Bartłomiej Kopiński, Ryszard Ryziewicz, Paweł Błach.

Wieczór opowieści będzie transmitowany on-line na naszym profilu na FB.

 

Comments are closed.