Kulturowo otwarci: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z ich tworzenia

Kiedy:
24 Październik 2020@11:00 – 13:30
2020-10-24T11:00:00+02:00
2020-10-24T13:30:00+02:00

🌏Wkrótce rozpoczniemy kolejny nowy cykl w Amfiteatrze – „Kulturowo otwarci”. Zależy nam na integracji radomian z obcokrajowcami, na wymianie kulturowych wpływów, doświadczeń, na wzajemnym poznawaniu się i inspirowaniu 💚

🌏 Będziemy zapraszać na spotkania, warsztaty, koncerty, zabawy taneczne i wiele innych twórczych aktywności!

🌏24 października w Amfiteatrze przy ul. Śniadeckich 2 pierwsza odsłona cyklu: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z ich tworzenia.

🌏Zapraszamy dorosłych i dzieci, radomian i nie tylko (spotkanie różnych narodowości) na warsztaty, podczas których nauczymy się, jak tworzyć piękne dzieła sztuki ze skrawków tkanin, koronek i na pozór niepotrzebnych materiałów.

🌏Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki oraz obejrzeć prace ukraińskiej artystki, aktualnie mieszkającej w Warszawie – Iryny Harasym.

Kulturowo otwarci: Wystawa Makatek Iryna Harasym i warsztaty z tworzenia makatek

Zapraszamy  dorosłych i dzieci, radomian i nie tylko (spotkanie różnych narodowości) na warsztaty, podczas których nauczymy się, jak tworzyć piękne dzieła sztuki ze skrawków tkanin, koronek i na pozór niepotrzebnych materiałów.

Każdy z uczestników będzie miał okazję poznać tajniki oraz obejrzeć prace ukraińskiej artystki, aktualnie mieszkającej w Warszawie – Iryny Harasym. Urodzona w 1980 r. Ira razem z Amfiteatrem w tym roku obchodzi swój osobisty jubileusz. Malarka, pedagog, absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Architektury Wnętrz. Współpracowała przy projektach artystycznych z Ośrodkiem Kultury Ochoty i Fundacją ‚Ja Wisła’. Tworzy także scenografię do filmów animowanych. Od kwietnia 2017 r. współpracowała z polskim wydaniem ukraińskiego magazynu dla dzieci ‚Switanok’ jako ilustratorka.

Makatka  to niewielka tkanina dekoracyjna do zawieszenia na ścianie, bądź rozkładania na meblach. Makatki są często wzorzyste i wielokolorowe, ale także ubogie, wyszywane pojedynczą nicią na jednobarwnym tle. Przeważnie wzory wykonuje się na specjalnie do tego celu przystosowanej tkaninie bawełnianej lub w przypadku dziergania – wełnianej. Makatki, w zależności od tego, co przedstawiają, mogą spełniać odmienne funkcje (np.: makatka religijna w odróżnieniu od makatki ludowej, czy też standardowo ozdobnej).

Mogą być w formie obrazów, podkładek, obrusów, serwetek, chusteczek, poszewek . Makatki mogą być: dziergane, wyszywane, wykonywane techniką patchworku, a także malowane. I właśnie tę technikę zaprezentuje nam autorka wystawy oraz poprowadzi warsztaty.

Wstęp wolny. Formularz rejestracyjny:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSepHOVQ0P5n_xdUR9YhEDB2lt-GuzL8Y2yKUHzOZ-0vHsgjhA/viewform

Miejsce: Scena Obozisko, ul. Śniadeckich 2

Comments are closed.