Radom aRt Night vol II: Tajemniczy Stary Ogród

Kiedy:
13 Wrzesień 2019@19:00 – 23:45
2019-09-13T19:00:00+02:00
2019-09-13T23:45:00+02:00

Wrześniowa edycja nocnego spotkania ze sztuką krążyć będzie wokół tematu upiorów, zjaw, mitów, demonów i wszystkiego, co tajemnicze, mroczne, pierwotne. Idealną scenerią do przygody z tajemnicą będzie Stary Ogród, który tego wieczora i nocy zamienimy w Tajemniczy Ogród.

W programie m.in. przemarsz upiorów, warsztaty tworzenia czuringi, drewnianego przedmiotu z kultury materialnej i duchowej Aborygenów,  w której manifestuje się moc duchów (warsztaty poprowadzą członkowie formacji Studium Instrumentów Etnicznych), koncert SIE z ich nowym projektem DYM, pokaz filmu „Sobotnia Góra” z muzyką na żywo zespołu Czerwie (Film jest adaptacją starej ludowej bajki częściowo przeniesioną we współczesność. Obraz nawiązuje do niemych filmów z początku dwudziestego wieku i jest hołdem złożonym taki twórcom jak Melies, Wiene, Corman czy późniejszy Paradżanow), czy etniczna dyskoteka na finał, podczas której, mamy nadzieję, wyzwolimy pierwotną energię! Nocni goście Starego, Upiornego Ogrodu będą też mieli okazję wstąpić do „Domku Szeptuchy”, by usłyszeć mrożące krew w żyłach historie…

Wydarzenie organizowane jest przez MOK „Amfiteatr” i Stowarzyszenie Droga Mleczna w ramach przyznania przez Samorząd Województwa Mazowieckiego Radomiowi tytułu „Stolica Kultury Mazowsza 2019”.

Wstęp wolny.

Miejsce: Stary Ogród, ul. Mireckiego 12

Comments are closed.