Radom – Miasto przyszłości #Urbanistyka [PODCAST]

Kiedy:
28 Styczeń 2021@18:00 – 19:00
2021-01-28T18:00:00+01:00
2021-01-28T19:00:00+01:00
🏙Cykl podcastów “Radom – Miasto przyszłości” ma być pretekstem do rozmowy o Radomiu, o tym jak może lub powinien wyglądać za kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat.
🏙 – Chciałbym, by rozmowy z ekspertami, których będę zapraszał, dały możliwość spojrzenia na ważne tematy dotyczące naszego miasta z różnych perspektyw. Rozmowa o przyszłości, również tej dalszej i trudnej do przewidzenia, jest ciekawym i twórczym ćwiczeniem intelektualnym, które może zainspirować do działań. W tym przypadku do działań, którego efektem ma być wizja Radomia przyszłości – zapowiada Paweł Błach z Działu Projektów Kulturalnych Amfiteatru, pomysłodawca cyklu podcastów.
🏙W pierwszym odcinku Paweł Błach rozmawiać będzie z Tomaszem Zaborowskim. Temat: urbanistyka.
🏙Tomasz Zaborowski – urbanista, planista przestrzenny. Studiował na Politechnice Wrocławskiej, gdzie ukończył „Architekturę i urbanistykę” oraz obronił doktorat na temat polityki przestrzennej. Studiował i prowadził badania naukowe w Niemczech i Anglii. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w Radomiu. Radomianin z urodzenia i z wyboru. Pasjonują go miasta.

 

Comments are closed.