Zapraszamy na obiad sąsiedzki na Obozisku!

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza wszystkich mieszkańców naszego miasta, a zwłaszcza tych z Oboziska, na obiad sąsiedzki, który rozpocznie się 3 maja o godzinie 16:00 w parku im. Jacka Malczewskiego, przed budynkiem Sceny Obozisko przy ul. Śniadeckich 2. W przypadku wyjątkowo niekorzystnej pogody zabawę przeniesiemy na Scenę Obozisko. Wstęp wolny 

– Pomysł na zaaranżowanie takiego spotkania inspirowany jest obchodzonym w całej Europie Dniem Sąsiada, podczas którego mieszkańcy danej dzielnicy lub miejscowości wspólnie spędzają czas, organizując festyny i pikniki. W czasie takiego biesiadowania organizowane są różnorodne zabawy, które pozwalają sąsiadom na bliższe poznanie się, nawiązanie pozytywnych relacji i integrację. Ważne jest, by mieszkańcy sami aktywnie włączali się w przygotowanie takiego wydarzenia – opowiada Anna Dudziak, koordynatorka projektu.

W programie imprezy proponowanej przez MOK „Amfiteatr”: koncert Radomskiej Kapeli Podwórkowej „Halniacy” oraz taniec i zabawy z wodzirejem. Sąsiedzi ośrodka kultury będą zaproszeni do integracji przy wspólnym gotowaniu zupy.  Zaplanowane jest również grillowanie, dlatego warto zabrać ze sobą ulubione smakołyki, które będzie można razem z nami przyrządzić.

Oprócz atrakcji kulinarnych, będzie też wyjątkowa okazja, by móc podzielić się swoimi pomysłami na kulturę, wcielając się w rolę dyrektora ośrodka. – Miejski Ośrodek Kultury realizuje projekt „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”, który składa się dwóch części. Pierwsza z nich to diagnoza potrzeb, potencjału i możliwości  społeczności lokalnej. Tworzona jest po to, by powstały rekomendacje dla ośrodka kultury do dalszej pracy, a także by nawiązać bliższe relacje z mieszkańcami Radomia, a w szczególności osiedla Obozisko, bezpośrednio okalającego Amfiteatr. Diagnoza ma także służyć odkryciu lokalnych talentów, aktywistów i osób, które mają pomysły na działalność kulturalną na rzecz swojej społeczności. Pierwsza część projektu to również ogłoszenie konkursu na inicjatywy kulturalne, które mogą zgłaszać radomianie – wyjaśnia Dudziak.

Druga część natomiast to realizacja od trzech do siedmiu inicjatyw kulturalnych, które zwyciężą w konkursie. Realizować je będziemy od sierpnia do listopada br. – Mieszkańcy Radomia będą pracować nad ich zrealizowaniem wspólnie z MOK Amfiteatr, który wesprze je finansowo oraz merytorycznie.Do udziału w projekcie zapraszamy radomską młodzież oraz seniorów, w szczególności zamieszkujących osiedle Obozisko – podsumowuje Dudziak.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017.

Tags: , , , , ,

Wpisz komentarz