Dzień Sąsiada na Obozisku [ZDJĘCIA]

W środę, 3 maja, po południu mieliśmy przyjemność gościć mieszkańców Oboziska na obchodach „Dnia Sąsiada”. Wspólnie gotowaliśmy kapuśniak, grillowaliśmy, a potem spalaliśmy kalorie na potańcówce, do której grała Radomska Kapela Podwórkowa „Halniacy”. Pytaliśmy też naszych sąsiadów o pomysły na kulturalne imprezy w „Amfiteatrze”

Sąsiedzkie biesiadowanie w parku na Obozisku to część projektu „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze” realizowanego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017”.

– Projekt składa się dwóch części. Pierwsza z nich to diagnoza potrzeb, potencjału i możliwości  społeczności lokalnej. Tworzona jest po to, by powstały rekomendacje dla ośrodka kultury do dalszej pracy, a także by nawiązać bliższe relacje z mieszkańcami Radomia, a w szczególności osiedla Obozisko, bezpośrednio okalającego Amfiteatr. Diagnoza ma także służyć odkryciu lokalnych talentów, aktywistów i osób, które mają pomysły na działalność kulturalną na rzecz swojej społeczności. Pierwsza część projektu to również ogłoszenie konkursu na inicjatywy kulturalne, które mogą zgłaszać radomianie – wyjaśnia Anna Dudziak, koordynatorka projektu.

Druga część natomiast to realizacja od trzech do siedmiu inicjatyw kulturalnych, które zwyciężą w konkursie. Realizować je będziemy od sierpnia do listopada br. – Mieszkańcy Radomia będą pracować nad ich zrealizowaniem wspólnie z MOK Amfiteatr, który wesprze je finansowo oraz merytorycznie.Do udziału w projekcie zapraszamy radomską młodzież oraz seniorów, w szczególności zamieszkujących osiedle Obozisko – podsumowuje Dudziak.

Podczas spotkania każdy z gości mógł na chwilę wcielić się w rolę dyrektora Amfiteatru i zaproponować imprezę, aktywność, wydarzenie, które chciałby zorganizować w naszym ośrodku kultury. Na tablicy, na której można było wypisywać swoje pomysły, pojawiły się m.in. propozycje organizacji pokazów mody dla seniorów, zabaw międzypokoleniowych, kursu tańca klasycznego czy wycieczek krajoznawczych. Za wszystkie sugestie bardzo dziękujemy. Zmieniamy się dla Was, dlatego postaramy się odpowiadać na Wasze kulturalne potrzeby.

Dyrektor MOK „Amfiteatr”, Waldemar Dolecki, zapewnił gości sąsiedzkiego biesiadowania, że w czerwcu również zaprosimy na podobne spotkanie przy muzyce. Szerokiego spectrum kulturalnych atrakcji nie zabraknie także przez całe wakacje, podczas których spotykać się będziemy w „Fosie pełnej kultury”. O szczegółach – niebawem!

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2017”.

Tags: , , ,

Wpisz komentarz