Fosa pełna kultury – Weekend złotych mercedesów [12-13 SIERPNIA, PROGRAM]

„Weekend złotych mercedesów” upłynie pod znakiem prezentacji zabytkowych aut legendarnej marki. Ich pasjonaci (Towarzystwo Miłośników Starych Mercedesów) opowiedzą uczestnikom warsztatów o swoim hobby, zwracając uwagę nie tylko na walory techniczne tych samochodów, ale przede wszystkim na ich walory estetyczne. Jeśli stare samochody z drugim życiem i sentyment do klasyki, przeniesiemy się na gorącą, egzotyczną i fascynującą Kubę, gdzie na ulicach brylują amerykańskie legendy! Na finał Fosy – Nat Osborn Band

Desant z Kuby będzie potężny: pierwszy raz w tej części Polski, niewykluczone, że Europy: Rey Ceballo i zespół Tripulacion Cubana! Kubańczycy grają muzykę tradycyjną son, timbę, salsę, a w swoim najnowszym repertuarze prezentują największe radiowe hity w zaskakujących aranżacjach. Jeśli podczas ich koncertu nie spadną Wam sandały, stanie się to z pewnością chwilę później podczas najgorętszej latynoskiej dyskoteki we wszechświecie, którą poprowadzi kolejny Kubańczyk, D.J. SOFOCACION! To wcielone szaleństwo. Kiedy on stoi za konsolą, nie pozwoli wam ustać w miejscu! Roztańczycie się do upadłego, gwarantujemy! Najwytrwalsi wezmą udział w naszym salsowym konkursie z nagrodami!

W niedzielę  „Centrum Designu Concordia Design”  z Poznania w ciekawy sposób udowodni, ze zaprojektowane jest praktycznie wszystko. Będziecie mogli wziąć udział w warsztatach projektowania graficznego, warsztatach „projektowych” i plastycznych, uczących tego, że przedmioty codziennego użytku też mogą stać się dziełami sztuki.

„Fosę” pożegnamy  koncertem Nata Osborna [USA] i jego bandu z Brooklynu. Po koncercie – afterparty na plaży „Adieu, Fosa!”.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Weekend złotych mercedesów jest częścią projektu „Fosa pełna kultury” realizowanego w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PROGRAM

12 sierpnia sobota

15.55

Otwarcie Fosy

16.00

Prezentacja starych mercedesów

16.30-19.30

Autodetailing – jak dbać o samochód-legendę?

Net-Kam Drifting – auto sportowe i jego możliwości

20.15

Rey Ceballo i TripulacionCubana – koncert

21.30

DJ SOFOCACION – latynoska dyskoteka

Salsa dla odważnych – konkurs tańca

 

13 sierpnia niedziela

03.15

Salsowe śniadanie

15.00

Fosa popołudniową porą

15.15

Sztuka na warsztacie

warsztaty plastyczne dla dzieci

16.00

Design – co to jest?

Jak może urozmaicać, uprzyjemniać życie?

wykład interaktywny dla dorosłych

17.00

Familijne warsztaty projektowe

19.00

Nat Osborn Band

koncert

21.00

Adieu, Fosa!

After party

Tags: , ,

Comments are closed.