Graffiti na legalu [warsztaty nauki graffiti]

Podczas weekendu ukraińskiego „Nie tylko Dzikie Pola” (11-12 sierpnia) w Fosie pełnej kultury będziecie mogli pomazać po murze na legalu! W niedzielę po południu. Zapraszamy do artystycznego wyżycia się!

Warsztaty street art poprowadzi duet artystyczny z Fundacji Klamra: Dariusz Paczkowski i Barbara Poniatowska. W ramach zajęć powstanie mural z kwiatowymi motywami ukraińskiej sztuki ludowej z okazji 27. Rocznicy Niepodległości Ukrainy.
Gościem specjalnym będzie Oksana Denysyuk z Fundacji Ukraińskie Centrum Informacyjne.

Dariusz Paczkowski – prezes Fundacji Klamra. Działacz społeczny, artysta street art, terapeuta Theta Healing. Wnuk malarza Franciszka Sasanowskiego. Od 1987 roku tworzy graffiti i street art, zaangażowane społecznie. Projektuje instalacje i wycina szablony. Wykuwa w kamieniu znaki i symbole. Jest współtwórcą i uczestnikiem wielu wydarzeń artystycznych, happeningowych i parateatralnych. Organizator ogólnopolskich i międzynarodowych jamów graffiti.

W latach 80. aktywista Ruchu „Wolność i Pokój”. Założyciel grupy happeningowej „Pod nadzorem”, Front Wyzwolenia Zwierząt oraz grupy 3fala.art.pl. Współpracownik wielu organizacji pozarządowych. Absolwent Akademii Innowatorów Społecznych. Dyrektor artystyczny Galerii Tybetańskiej oraz Galerii Witamy w domu w Warszawie. Przewodniczący Rady Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

W 2001 roku nagrodzony za pracę na rzecz przeciwdziałania ksenofobii i rasizmowi przez australijską Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej „Polcul”. W 2010 nagrodzony przez Centrum Aktywności Lokalnej w Konkursie im. Heleny Radlińskiej dla Animatorów Społecznych. W 2011 odebrał nagrodę Dobrych Uczynków przyznawaną przez Fundację Ekologiczną Arka. W 2011 został wyróżniony tytułem: „Przyjaciel Niewidomych” przyznanym przez Zarząd Główny Polskiego Związku Niewidomych. Laureat plebiscytu Patriotycznie Zakręceni 2014 w regionie i w woj. śląskim. Wyróżniony w konkursie Nagrody POLIN 2017.

Barbara Poniatowska jest artystką street-artową, instruktorką jogi i relaksacji, działaczką społeczną. Prezeska Zarządu Fundacji Klamra. Pracowała jako projektantka przestrzeni urbanistycznych (projekty parków edukacyjnych, projekty osiedli wpisanych w kontekst miejsca, wystaw muzealnych. Od wielu lat współpracuje z organizacjami pomagającymi kobietom po związkach przemocowych. Prowadziła warsztaty łączące taniec afrykański, relaksację i połączone z malowaniem mandali oraz edukacyjne warsztaty street artowe.

Oksana Denysyuk – przyjechała do Warszawy w 2015 roku. Dziennikarka z ponad 10-letnim doświadczeniem zawodowym, tłumaczka, prezeska Fundacji Ukraińskie Centrum Informacyjne.

Jest w trakcie realizacji projektu „Piękno Jedności” (chcemy zwrócić uwagę na bogactwo i ogromne piękno tradycyjnych ukraińskich strojów ludowych, w których występują znane osobistości Polski) oraz tworzenia wspólnego polsko-ukraińskiego muralu w Warszawie.

Początek warsztatów w niedzielę, 12 sierpnia, od godz. 16.

Projekt „Fosa pełna kultury” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

Tags: ,

Comments are closed.