Arrivederci, Fosa! Włochy [18-19.08 PROGRAM]

Niczym Vito Corleone zamierzamy złożyć Wam w ostatni weekend Fosy propozycję nie do odrzucenia…

Aromatyczna kawa w wielu odsłonach, nowe znajomości, uwodzicielskie zapachy, pyszna pizza, dużo śmiechu, muzyki i tańca. Co Wy na to? Ostatni weekend „Fosy” (18-19 sierpnia) upłynie pod znakiem spontaniczności, serdeczności i humoru, lecimy do Włoch!

Weekend włoski stanie się pretekstem, by poszukać odpowiedzi na pytanie “Jak cieszyć się życiem?”. W programie warsztaty baristyczne oraz miksologiczne – o tym, jak odkryć dobrą kawę oraz jak przygotować orzeźwiające napoje dodające wigoru. Porozmawiamy też naturalnie o winie!

Pobawimy się gestami i podstawowymi zwrotami w języku włoskim. By zadbać również o zmysł węchu, zaprosimy na zmysłowy warsztat perfumiarski  z Piotrem Czarneckim, podczas którego skomponujemy zapach „Fosa pełna kultury”!

Na scenie wystąpi grupa teatralno-komediowa Ad Hoc specjalizująca się w improwizacji, która najpierw zaprosi na warsztaty, a potem sama da popis kabaretowy rodem  z „commedia dell’arte”. Sobotni finał upłynie pod znakiem impro, a potem zmiana o 180 stopni –  zakończymy koncertem na dwoje skrzypiec i wiolonczelę! Na skrzypcach usłyszymy Jacka Dominiczaka i Aleksandrę Chudziak, a na wiolonczeli Marię Wojutyńską. Trio zagra na naszej plażowej scenie takie włoskie przeboje jak np. „Volare” czy „Felicita”, ale też filmowe tematy muzyczne skomponowane przez Ennio Morricone! Nie zabraknie Rossiniego i Verdiego! Podróż przez szerokie spectrum dźwięków, motywów i emocji – gwarantowana!
Skoro Włochy, to rodzina. W niedzielę zaprosimy na familijne warsztaty z pizzą w roli głównej. W zabawny sposób postaramy się porównać włoskie zwyczaje do polskich. Pojawią się też Heweliusze Nauki, którzy zaproszą na warsztaty naukowe.

Jeśli zawsze mieliście ochotę domalować wąsy Mona Lisie, będzie ku temu okazja podczas warsztatów plastycznych z artystką Edytą Jaworską.

Zapraszamy wszystkich, by odwiedzili Fosę i zostawili w niej na piasku swój ślad.

 

PROGRAM:

Arrivederci, Fosa!
18-19 sierpnia

SOBOTA
godz. 16 – Saluto! Gesty po włosku
godz. 16.15 – Nie tylko mała czarna [warsztaty baristyczne z Otwartą]
godz. 17 – ANATOMIA PERFUM [warsztaty z Piotrem Czarneckim – zapisy!]
godz. 17.30 – Impro tu i teraz! [warsztaty z grupą Ad Hoc]
godz. 18 – In vino veritas [warsztaty sommelierskie z Garnizonem wina]
godz. 20.30 – Commedia di polacchi [występ grupy Ad hoc]
godz. 21.30 – LASCIATE MI CANTARE – KLASYCZNIE I PRZEWROTNIE [KONCERT]

NIEDZIELA
godz. 16 – Lemoniada, per favore! [słodkie warsztaty w upalny dzień]
godz. 16 – Wąsy Mona Lisy [warsztaty plastyczne z Edytą Jaworską]
godz. 17 – PIZZA W GÓRĘ! [warsztaty kulinarne]
godz. 17.30 – NIE TYLKO LUSTRA WENECKIE [warsztaty naukowe z Heweliuszami Nauki]
godz. 19 – Arrivederci, Fosa! [niespodzianki]

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Projekt „Fosa pełna kultury” dofinansowano ze środków MKiDN pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

 

Tags: , , , ,

Comments are closed.