Fosa pełna kultury: Dźwięk, rytm i melodia [10-11 sierpnia, PROGRAM]

W najbliższy weekend (10-11 sierpnia) zapraszamy na ostatnie już spotkanie w tegorocznej „Fosie pełnej kultury: Do sześciu razy sztuka!” Finałowy weekend poświęcony będzie muzyce, a gwiazdą – Stanisława Celińska

W sobotę, 11 sierpnia, o godz. 16 Studium Instrumentów Etnicznych zabierze nas do krainy wszelakiej maści bębnów. Będziemy pod fachową opieką tworzyć proste i bardziej skomplikowane struktury rytmiczne, wykonywane w dużych zespołach. Wspólne kreowanie różnorodnych figur rytmicznych to niezwykła przygoda, pełna emocji i ekspresji.

Po emocjach związanych z gorącymi rytmami przeniesiemy się do krainy muzyki dawnej. Poznamy najbardziej oryginalne instrumenty używane w tej muzyce, takie jak: lira korbowa, okaryna, mandora, viola da gamba, lutnia, różnego rodzaju flety i bębenki. Zespół muzyki dawnej Rocal Fuza pod kierownictwem Ryszarda Dominika Dębińskiego wykona koncert oraz zapozna słuchaczy z budową i możliwościami instrumentów dawnych. Następnym elementem tego wieczoru będzie mini konkurs wokalny zespołów, oraz nauka tańca LINE DANCE poprowadzone przez Iwonę Skwarek.

Na finał tego wieczoru wystąpi zespół „Boba Jazz Band” i zabierze nas do krainy muzycznej rodem z Nowego Orleanu.

Boba Jazz Band to jeden z najlepszych polskich i czołowych w Europie zespołów wykonujących swingujący jazz tradycyjny w najczystszej postaci!”

Grają: old jazz – New Orleans, dixi, swing, blues, boogie woogie, lindy hop.

Liderem zespołu jest pianista Jan Boba, którego sukcesy artystyczne sięgają lat 60-tych, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. W 1986 roku Boba otrzymał dyplom z rąk prezydenta Regana za krzewienie kultury amerykańskiej.

W 1990 roku założył zespół, w którego skład wchodzą dwa pokolenia muzyków. Zespół ten zaczął firmować swoim nazwiskiem i tak powstał Boba Jazz Band. W obecnym składzie braliśmy udział w najważniejszych festiwalach światowych, grając razem z najważniejszymi przedstawicielami jazzu europejskiego i amerykańskiego, w tym z Glenn Miller Orchestra.

Niedzielę rozpoczniemy o godz. 16 warsztatami z budowy nietypowych instrumentów muzycznych „Samoróbka”. Każdy uczestnik będzie mógł spróbować zbudować grający obiekt pod opieką prowadzących. Projektowanie i wykonanie instrumentów z ogólnie dostępnych materiałów to wyjątkowe doznanie artystyczne związane z muzykowaniem. Firma „Małe Instrumenty Samoróbka” zapewni wszelkie materiały i narzędzia .

Dla naszych milusińskich mamy zabawy muzyczne i animacje, które poprowadzi Joanna Pogodzińska – muzyk i animator muzyczny. Kolejną atrakcją tego wieczoru będą zajęcia dotyczące historii jazzu i muzyki rozrywkowej według Joachima Berenta, ilustrowane muzyką w wykonaniu wybitnych artystów, które poprowadzi Jerzy Skwarek.

Na finał tegorocznej Fosy pełnej kultury o godz. 19 wystąpi Stanisława Celińska z zespołem. Usłyszymy piosenki  z płyt: „Atramentowa” i „Malinowa”.

Wstęp wolny.

Koncert odbędzie się na naszej plażowej scenie.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu promocji kultury.

 

Comments are closed.