Popisz się! – zapisy na warsztaty literackie w Amfiteatrze

Rozpoczynamy zapisy na jesienną edycję warsztatów literackich w Amfiteatrze. Tym razem odbędą się warsztaty dramaturgiczne, kryminalne i międzypokoleniowe. Zajęcia poprowadzą: Magdalena Wleklik, Anna Rudnicka-Litwinek i Marcin Wroński. Projekt jest finansowany z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”.

Drugą turę warsztatów literackich poprowadzą: Magdalena Wleklik (warsztaty dramaturgiczne), Anna Rudnicka-Litwinek (warsztaty międzypokoleniowe) i Marcin Wroński (warsztaty pisania kryminałów). W ramach projektu zostanie wydana drukowana antologia złożona z powarsztatowych tekstów.

Przed wakacjami zakończyły się warsztaty literackie, które poprowadzili: Krystyna Chołoniewska (scenariusz słuchowisk radiowych), Jacek Dehnel (proza) i Michał Zabłocki (poezja – w tym teksty piosenek).

Zasady rekrutacji

Prace literackie prosimy przesyłać do 20 września włącznie na adres: warsztaty_literackie@amfiteatr.radom.pl

  • warsztaty dramaturgiczne: kandydaci proszeni są o przysłanie krótkiego streszczenia pomysłu na dramat (pół strony maszynopisu) ewentualnie własne prace dramatyczne, scenariuszowe, prozatorskie (trzy strony maszynopisu) lub poetyckie (pięć wierszy);
  • warsztaty międzypokoleniowe: kandydaci (dzieci od szóstego roku życia z opiekunami) proszeni są o przesłanie domowej historii, której autorem jest dziecko (jedna strona maszynopisu);
  • warsztaty pisania kryminałów: kandydaci proszeni są o przesłanie krótkiego opowiadania do 10 tys. znaków lub konspekt opowiadania z tekstem prozatorskim (jedna strona maszynopisu). Preferowane są teksty kryminalne.

W warsztatach dramaturgicznych i pisania kryminałów mogą uczestniczyć osoby od 16 roku życia. W warsztatach międzypokoleniowych osoby od 6 roku życia. Jedna osoba może uczestniczyć we wszystkich warsztatach. Projekt finansowany jest z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2019 pt. „Kuźnia talentów – warsztaty literacko-teatralne – kontynuacja”.

Magdalena Wleklik
Dramatopisarka, scenarzystka, reżyser. Zadebiutowała w 2002 roku w Teatrze Telewizji dramatem „Żółtodzioby”. Dramat „Władcy” zdobył Buławę Hetmańską na 42. Zamojskim Lecie Teatralnym. Autorka i reżyser wielu słuchowisk, stale współpracuje z Polskim Radiem Szczecin oraz Teatrem Polskiego Radia. Autorka scenariuszy filmowych oraz telewizyjnych. Jej filmy miały pokazy na wielu festiwalach w kraju i za granicą. Absolwentka scenopisarstwa i realizacji tv w PWSFTviT w Łodzi. Wykładowca warsztatów pisarskich w Instytucie Badań Literackich PAN. Sekretarz zarządu Koła Scenarzystów Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

 

Anna Rudnicka-Litwinek

Autorka książek dla dzieci i dorosłych, malarka i ilustratorka, wydawczyni. Debiutowała w 2016 roku powieścią obyczajową „Czarownica”. Prowadzi plastyczno-literackie warsztaty dla dzieci. Pracuje nad swoją pierwszą książką non-fiction o polskich lotniczkach.

Marcin Wroński
Urodziny w 1972 w Lublinie, pisarz i dramaturg, autor popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim. Laureat m.in. Nagrody Wielkiego Kalibru i dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników.

Debiutował w 1992 roku, w latach 90. związany z nurtem „trzeciego obiegu”. Popularność i życie z pióra przyniósł mu jednak cykl kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim rozpoczęty w 2007 Morderstwem pod cenzurą, a zakończony Glinami z innej gliny (2018). Za Pogrom w przyszły wtorek pierwszy w historii Nagrody Wielkiego Kalibru otrzymał zarówno nagrodę jurorów, jak też po raz drugi nagrodę czytelników (2014). Pogrom… w 2017 – w opracowaniu autora – miał premierę sceniczną, a ceny biletów u koników pięciokrotnie przebijają nominalną.

 

REGULAMIN UDZIAŁU W WARSZTATACH

Tags: ,

Comments are closed.