Klasycy czy romantycy? – premiera spektaklu Teatru dla Dorosłych

Amfiteatr zaprasza 27 listopada, w środę, na premierę spektaklu Teatru dla Dorosłych, działającego pod naszą egidą – „Klasycy czy romantycy?” Spektakl powstał na podstawie utworów Adama Mickiewicza oraz autorów współczesnych.

– Wybór twórczości wielkiego narodowego wieszcza jako materiału na kolejną premierę padł niejako przypadkowo, a związany był z wakacyjnymi warsztatami naszej grupy. Mieliśmy już za sobą zaawansowane próby do spektaklu na podstawie „Zielonej Gęsi” K.I. Gałczyńskiego, ale pod wpływem zespołu zdecydowałem na zmianę repertuaru, co patrząc na długi tok przygotowań do premiery, nie okazało się zbyt fortunne – wspomina Dominik Wendołowski, reżyser, opiekun grupy teatralnej.

– Mam nadzieję, że utwory wielkiego wieszcza wzbogacone kontrapunktem współczesnej poezji i prozy będą dla widzów małą retrospekcją w nieustającej dyskusji o roli dzieł Adama Mickiewicza w kulturze naszego kraju, bo dawni romantycy są już przecież klasykami, a ich dzieła są już odbierane siłą rzeczy odbierane inaczej – dodaje reżyser.

Występują: Barbara Czyżewska-Drabik, Teresa Gospodarczyk, Monika Szczepanik, Teresa Środa, Agnieszka Urbańska-Brzeska, Hanna Zembrzycka, KarolinaZuchowicz,Robert Jabłoński, Jacek Kowalczewski, Wojciech Rudkowski. Opieka artystyczna iadaptacja sceniczna: Dominik Wendołowski. Muzyka i aranżacja: Kuba Kosiński.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Kuźnia talentów – Budżet Obywatelski 2019”.

Początek o godz. 19 na Scenie Obozisko przy ul. Śniadeckich 2. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.

Kolejne przedstawienie 11 grudnia, również o godz. 19, na Scenie Obozisko.

Comments are closed.