Pracownia Nowych Mediów gotowa do działań twórczych!

Realizacja II etapu projektu „Nowe Media narzędziem edukacji kulturalnej” zakończona.  Pracownia Nowych Mediów jest gotowa do działań twórczych! Nowe przestrzenie, nowe pracownie, nowe możliwości 

Umowa z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na modernizację prac pierwszej części projektu została podpisana w lipcu 2018 roku. W ramach tej części powstały pracownie: studia telewizyjnego, dźwiękowa, pracownia do postprodukcji audiowizualnej (tzw. newsroom) i pracownia radiowa. W lipcu 2019 roku podpisaliśmy umowę z MKiDN na drugi i zarazem ostatni etap przebudowy przestrzeni przy ul. Daszyńskiego 5 na poziomie -1. W ramach tych prac powstały: profesjonalnie wyposażona pracownia fotograficzna z zapleczem studyjnym do realizacji zdjęć techniką cyfrową, jak również możliwość pracy z fotografią analogową w pełni wyposażonej ciemni.

     
Drugą pracownią powstałą podczas II etapu jest pracownia animacji, wraz z profesjonalnym urządzeniem do produkcji filmów animowanych zwanym wieloplanem. Tutaj uczestnicy zajęć techniką poklatkową mogą realizować historie ograniczone tylko ich własną wyobraźnią.

 

Przestrzeń korytarzowa dzięki odpowiedniemu wyposażeniu zamieniła się w tzw. animatornię. To tutaj uczestnicy zajęć będą mogli się spotykać, wymieniać wrażeniami i koncepcjami na temat realizowanych projektów w ramach zajęć. Animatornia posiada również specjalne stanowiska do prac związanych z charakteryzacją czy make-upem. Dzięki nim uczestnicy projektów filmowych lub telewizyjnych, zanim wystąpią przed kamerą, mogą zostać odpowiednio ucharakteryzowani.

Ponadto w ramach tej umowy powstały nowe toalety oraz nowoczesny system wentylacyjno-klimatyzacyjny.

Pracownia Nowych Mediów uruchamia  cykliczną działalność warsztatową w styczniu od początku 2020 r. W ofercie zajęć znajdują się warsztaty dla niemal każdej grupy wiekowej, od najmłodszych 7-letnich dzieci po osoby dorosłe, także w wieku emerytalnym. W pierwszym, wiosennym etapie działań powstanie aż 9 różnorodnych warsztatów prowadzonych przez instruktorów, specjalistów w danych dziedzinach. Obok sprawdzonych zajęć z zakresu multimediów takich jak fotografia, animacja poklatkowa, czy reżyseria filmowa ruszają zajęcia o charakterze innowacyjnym, takim jak cyfrowa grafika projektowa, studio dźwięków, dziennikarstwo multimedialne zostawiające duże pole uczestnikom do kreacji w świecie multimediów. Ponadto rozpoczną się zajęcia o profilu, który dzisiaj rozwija się niezwykle dynamicznie i na pewno będzie wyznaczać trendy w kulturze i sztuce na w najbliższej przyszłości – to zajęcia dotykające zagadnień wirtualnej rzeczywistości, rozszerzonej rzeczywistości oraz przestrzeni 3D o nazwie „Radom 3D”, ale także zajęcia z umiejętnego i twórczego wykorzystywania smartfonów.

Projektując zajęcia nie zapomnieliśmy również o współczesnych silnych trendach w przestrzeni internetowej. Uruchamiamy zajęcia twórczo-edukacyjne z tworzenia własnych materiałów multimedialnych i ich wykorzystywania w internecie o nazwie: „Mali Yotuberzy”.
To tylko nasza wstępna propozycja zajęć, jesteśmy ciągle otwarci na propozycje i sugestie uczestników naszych zajęć. Chcemy by uczestnicy naszych zajęć współpracowali w obrębie pracowni multimedialnych, jak również pracowni istniejących i funkcjonujących w całej Kuźni Artystycznej. Pragniemy, by wszelkie projekty były oparte o współpracę możliwie wszystkich grup twórczych, do których kierujemy naszą ofertę edukacji kulturalnej.
Zapraszamy do Pracowni Nowych Mediów już od stycznia 2020 roku!

 

Pracownia jest spójną, nowoczesną, doskonale wyposażoną przestrzenią do prowadzenia zajęć z zakresu edukacji kulturalnej, artystycznej, medialnej i społecznej. Jej budowa i wyposażenie były możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocja Kultury oraz z dotacji celowej Gminy Miasta Radomia.

Tak przestrzenie nowych pracowni wyglądały przed remontem i adaptacją. Prawda, że wiele się zmieniło?

                     

Comments are closed.