Spotkania z nauką – Polacy wobec niemieckiej polityki zagłady

Zapraszamy na kolejną odsłonę projektu Spotkania z nauką! Tym razem podejmiemy temat Polaków i ich postaw wobec niemieckiej polityki zagłady Żydów w latach 1939-1945.

21 października, godz. 18:00. WSTĘP WOLNY!

W ramach kolejnej odsłony projektu „Spotkania z nauką” przeniesiemy się pamięcią do wydarzeń II Wojny Światowej. „Między bielą i czernią jest szarość…” nad najczarniejszym okresem w dziejach świata zastanowimy się wspólnie z radomskim historykiem dr. hab. Sebastianem Piątkowskim. Spotkanie poprowadzi Paweł Błach – pracownik działu projektów kulturalnych Amfiteatru.

SEBASTIAN PIĄTKOWSKI – dr hab., historyk, wieloletni pracownik Archiwum Państwowego w Radomiu i radomskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej.

Autor i współautor m.in takich wydawnictw jak: „Cena poświęcenia. Zbrodnie na Polakach za pomoc udzielaną Żydom w rejonie Ciepielowa” (Kraków 2007), „Okupacja i propaganda. Dystrykt radomski Generalnego Gubernatorstwa w publicystyce polskojęzycznej prasy niemieckiej (1939–1945)” (Lublin-Radom 2013), „Radom w latach wojny i okupacji niemieckiej 1939-1945” (Lublin-Radom 2018). W ostatnich latach stale opracowuje siedmiotomową edycję źródeł pt. Relacje o pomocy udzielanej Żydom przez Polaków w latach 1939-1945.

Miejsce : Miejski Ośrodek Kultury “Amfiteatr”, „Kawiarnia Artystyczna”, ul. Parkowa 1.

Spotkania z nauką – poznać i rozumieć świat – to projekt finansowany z budżetu Gminy Miasta Radomia w ramach Budżetu obywatelskiego 2021.

Działania prowadzone w zgodzie ze wszystkimi zaleceniami i obostrzeniami sanitarnymi. Na naszych wydarzeniach możesz czuć się bezpiecznie.

Comments are closed.