Amfiteatr zaprasza na „Spotkajmy się na Rynku”

spotkajmy_sie_na_rynku_600 Z początkiem sierpnia inauguracja cyklu koncertów „Spotkajmy się na Rynku”. Przed nami prawdziwa muzyczna uczta. W każdy niedzielny wieczór sierpnia wystąpi zespół reprezentujący inny styl muzyczny. Wszyscy wykonawcy to doświadczeni artyści z niebanalnym dorobkiem. Wstęp na koncerty jest bezpłatny.

7 sierpnia 2016, godz. 19.00

Mezo z zespołem

Mezo – Jacek Mejer – jeden z najpopularniejszych artystów młodego pokolenia. Twórca takich hitów jak Sacrum, Ważne, Kryzys, Po robocie czy Aniele. Jego twórczość to połączenie pozytywnego hip-hopu z popem.

Zdobywca wielu prestiżowych nagród w tym Srebrnej Premiery na festiwalu w Opolu, Superjedynki, Viva Comet czy wielokrotnie Eska Music Awards. W 2012 roku wziął udział w telewizyjnym show Bitwa na głosy i doprowadził swój zespół MEZOTEAM do 3 miejsca. Współpracował m.in. z Tabbem, Kasią Wilk, Mieczysławem Szcześniakiem, Liberem i Hanią Stach. Ukończył studia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Poza muzyką Mezo jest pasjonatem biegów amatorskich. Jego życiowy rekord w maratonie to 2 godziny 55 minut.

jacek_mezo_mejer_fot_andrzej_jenek_1

Mezo

14 sierpnia 2016, godz. 19.00

Janek Samołyk
Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa po polsku i angielsku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar oraz brzmień kojarzonych z krainą łagodności.

Muzykę Janka najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak: The Beatles, The Smiths, Blur, Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski i Marek Jałowiecki.

Zwyciężył m.in. w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina, nagrał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single Codziennie, Problem z wiernością, Piosenka o pointach oraz Złe czasy zagościły na Liście Przebojów Trójki. Zagrał około 200 koncertów – wśród nich był występ w Studio im. Agnieszki Osieckiej transmitowany na żywo. Jego muzyczne CV uzupełniają m.in.: występ w Opolu, nagroda im. Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego, występ na wrocławskim rynku w ramach UEFA EURO 2012, a także udział w koncercie Klenczon Legenda, gdzie zagrał m.in. z Muńkiem Staszczykiem i Tymonem Tymańskim.

janek_samolyk_1

Janek Samołyk

21 sierpnia 2016, godz. 19.00

Gala operetkowo-musicalowa

Przy akompaniamencie orkiestry kameralnej przed radomska publicznością wystąpi troje znakomitych solistów Monika Gruszczyńska – sopran, Jacek Szymański – tenor i baryton Kamil Zdebel.

Usłyszymy najbardziej znane utwory operetkowe, musicalowe i filmowe.

Monika Gruszczyńska – solistka Operetki Wrocławskiej
Wszechstronnie wykształcona muzycznie wrocławianka. Koncertowała w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Anglii, Francji, Hiszpanii i Watykanie. Śpiewała z wybitnościami muzyki operowej i z orkiestrami. Brała udział w nagraniu arii operetkowych w towarzystwie Orkiestry Symfoników Warszawskich „Simfonia Nova”. W 2007 rozpoczęła również współpracę z Wrocławskim Teatrem Komedia. Zapraszana jest do nagrań muzycznych programów telewizyjnych. Współpracuje z Politechniką Wrocławską prowadząc zajęcia z indywidualnej emisji głosu. Uzyskała tytuł doktora sztuk wokalnych w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Monika_Gruszczynska

Monika Gruszczyńska

Jacek Szymański – solista Opery Bałtyckiej w Gdańsku
Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestnik wielu kursów i seminariów Bachakademie (Stuttgart). Był stypendystą klasy mistrzowskiej Studia Operowego w Kopenhadze. Współpracował z wieloma operami i operetkami w Polsce.

Doktor sztuki muzycznej, wieloletni solista Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku oraz dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Kalejdoskop Form Muzycznych im. Marii Fołtyn w Sopocie. Występuje jako solista na festiwalach krajowych i zagranicznych. Prowadzi również zajęcia ze śpiewu solowego i emisji głosu.

W dorobku artystycznym posiada m.in. 40 partii operowych oraz dokonał szeregu nagrań radiowych i telewizyjnych. Brał udział w licznych tournee zagranicznych z polskimi filharmoniami i teatrami operowymi, m.in.: Austria, Belgia, Dania, Holandia, Francja, Luksemburg, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Kanada. Za działalność artystyczną otrzymał wiele nagród, m.in. tytuł Honorowego Obywatela Powiatu Łomżyńskiego oraz medal „Zasłużony dla kultury polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jacek Szymański

Jacek Szymański

Kamil Zdebel –  solista Opery Śląskiej w Bytomiu

Debiutował na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego w „Wesołej wdówce”. Współpracował z Operą Śląską w Bytomiu wykonując m.in. partie Ottokara w operetce Straussa „Baron cygański”, Freda w „My fair lady” Loewe, Dancaira w „Carmen” Bizeta, Schaunarda w „Cyganerii” Pucciniego, partię tytułową w operze „Don Giovanni” Mozarta oraz w „Phantomie” Yestona. Współpracował z Filharmonią Śląską, Zabrzańską, Warmińsko-Mazurską oraz Częstochowską.

Kamil Zdebel

Kamil Zdebel

28 sierpnia 2016, godz. 19.00

Ania Rusowicz, Obstawa Prezydenta

Ania Rusowicz
Wokalistka, zdobywczyni czterech „Fryderyków” – prestiżowej nagrody muzycznej, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która przywróciła w Polsce modę na muzykę lat 60-tych i 70 -tych. Jej dwie płyty w stylu retro zdobyły status „złotych”. Ostatni krążek artystki to zapis koncertu z „Przystanku Woodstock”.

Ania Rusowicz z zespołem zaprasza w bigbitowo-rockową muzyczną podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, których idee są aktualne do dziś. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani oraz nowy singiel „Czy da się kochać”.

Ania RusAnia Rusowiczowicz

Ania Rusowicz

Obstawa Prezydenta
Zespół istnieje od 1986 roku i niespełna dwa lata później debiutował na festiwalu w Opolu. W 1989 roku został laureatem festiwalu w Jarocinie. Muzycy zespołu są autorami i wykonawcami hymnu WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. Ponadto brali udział m.in. w festiwalach: „Przystanek Woodstok”, „Rawa Blues”, „Tyski Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla”.

Na koncertach zespół wykonuje głównie własne utwory, ale też piosenki takich wykonawców jak: Rolling Stones, Blues Brothers i Chuck Barry. W styczniu 2013 roku ukazała się siódma płyta zespołu zatytułowana ”Siedem”, można ją było usłyszeć w radiowej Trójce i Jedynce. Wcześniejsza płyta: „O nic mnie nie pytaj” była nominowana do nagrody Fryderyk 2010.

Obstawa Prezydenta

Obstawa Prezydenta

 

Tags: , , , , , , , , , ,

Wpisz komentarz