Przejdź do treści

400 tys. zł dla Amfiteatru od Ministra Kultury!

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło właśnie wyniki naboru wniosków w programie „Edukacja kulturalna” i „Infrastruktura domów kultury”. W obu programach nasze projekty uplasowały się bardzo wysoko
W programie „Edukacja kulturalna”  dzięki dofinansowaniu MKiDN będziemy mogli w lipcu i sierpniu zaprosić radomian na drugą edycję „Fosy pełnej kultury”. Możemy już zdradzić, że tym razem motywem przewodnim będą podróże w czasie i przestrzeni po kulturach świata. Na trasie naszej tegorocznej podróży są m.in. Czechy, Indie, Skandynawia, Ameryka Łacińska, Ukraina.
Dzięki kolejnemu zwycięskiemu projektowi – „Rozwój kadr kultury powiatu radomskiego”- pracownicy placówek kultury, lokalni animatorzy, wolontariusze i organizacje pozarządowe wymienią się doświadczeniami, poznają dobre praktyki i nowe trendy, by lepiej dopasowywać swoją ofertę do odbiorców i uczyć się budować nową publiczność. Uczestnicy cyklu warsztatów i szkoleń będą mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat edukacji i animacji kulturowej, co znacząco wpłynie na merytoryczną jakość i innowacyjność ich działań.
Z kolei w ramach „Infrastruktury domów kultury” będziemy tworzyć własną telewizję i kręcić filmy. – Pracownia Nowych Mediów to początek wielkich zmian Kuźni Artystycznej,  próba stworzenia nowego modelu kształcenia artystycznego, pokazanie odbiorcom możliwości, jakie stwarza „przemysł kreatywny”.  To milowy krok w rozwoju naszej instytucji,  wielka szansa na stworzenie wyjątkowego miejsca przygody z kulturą. Jestem szczęśliwy, że wysiłki całego zespołu MOK „Amfiteatr” zostały docenione i otrzymaliśmy taką szansę  – podkreśla Waldemar Dolecki, dyrektor MOK „Amfiteatr”.
Przed nami teraz mnóstwo pracy, ale już nie możemy doczekać się jej efektów! Zmieniamy się dla Was!