Przejdź do treści

45 lat na scenie Radomskiej Kapeli Podwórkowej "Halniacy" [ZDJĘCIA]

W piątek wieczorem w klimatycznej, odnowionej „Kawiarni artystycznej” hucznie obchodziliśmy jubileusz 45-lecia istnienia Radomskiej Kapeli Podwórkowej „Halniacy”. 
„Halniacy” (podopieczni MOK „Amfiteatr”) to jedyny zespół w Radomiu, który w swoim repertuarze prezentuje folklor miejski. Kapela istnieje od września 1972 roku. Gra i śpiewa własny, oryginalny repertuar poruszający sprawy dotyczące dawnego i współczesnego Radomia oraz treści bliskie sercu każdego słuchacza. Od momentu powstania kapela prezentuje profesjonalny poziom, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia na ogólnopolskich festiwalach i przeglądach.
Na urodzinach u „Halniaków” wystąpili też znakomici goście: Michał Biernacki i Maciej Świtas z zespołu Renesans, a także Iwona Skwarek – wokalistka czarująca głosem od jazzu, poprzez swing, blues po gospel. Były wspominki i sentymentalny pokaz slajdów.
Dyrektor „Amfiteatru”, Waldemar Dolecki, wręczył jubilatom przyznaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Nie mogło też oczywiście zabraknąć tortu, toastów szampanem i serdecznych życzeń od przyjaciół, i gości naszych muzyków.
„Halniakom” życzymy co najmniej kolejnych 45 lat na scenie i spełnienia marzeń (nie tylko muzycznych)!