Przejdź do treści

Ania Rusowicz i Obstawa Prezydenta na finał „Spotkajmy się na Rynku”

ania_rusowicz_rynek_600W niedzielę 28 sierpnia odbędzie się finałowy koncert „Spotkajmy się na Rynku”. Tym razem przed radomską publicznością zaprezentują się Obstawa Prezydenta oraz Ania Rusowicz. Początek koncertu o godz. 19:00. Wstęp wolny.
Ania Rusowicz to polska wokalistka, zdobywczyni czterech nagród FRYDERYK, kompozytorka, tekściarka, ale przede wszystkim osoba, która na nowo przywróciła styl i muzykę lat 60-tych i 70-tych w Polsce. Jej dwie płyty w stylu retro zdobyły status „złotych”. Ostatni krążek artystki to zapis koncertu z „Przystanku Woodstock”.
Ania Rusowicz z zespołem zaprasza w bigbitowo-rockową muzyczną podróż, w którą chętnie wybierali się hipisi, a dzisiaj ich idee są jak najbardziej aktualne. Na koncercie będzie można usłyszeć utwory z dwóch płyt Ani oraz nowy singiel „Czy da się kochać”.

Obstawa Prezydenta

Obstawa Prezydenta


Obstawa Prezydenta istnieje od 1986 roku. W 1988 roku gościli w koncercie „Debiuty” na festiwalu w Opolu. W 1989 roku zostali laureatem festiwalu w Jarocinie. Są autorami i wykonawcami hymnu WOŚP: „Od rana wszystko wokół zwariowało”. Ponadto brali udział m.in. w festiwalach: „Przystanek Woodstok”, „Rawa Blues”, „Tyski Festiwal Muzyczny im. Ryśka Riedla”.
Na koncertach zespół wykonuje głównie własne utwory, ale też piosenki takich wykonawców jak: Rolling Stones, Blues Brothers i Chuck Barry. W styczniu 2013 roku ukazała się siódma płyta zespołu zatytułowana ”Siedem”. Utwory z tej płyty można było usłyszeć w radiowej Trójce i Jedynce. Wcześniejsza płyta: „O nic mnie nie pytaj” była nominowana do nagrody Fryderyk 2010.
Miejsce:
Rynek Miasta Kazimierzowskiego
Czas:
28 sierpnia (niedziela) 2016 roku
godz. 19:00