Przejdź do treści

Cezariusz Gadzina Quartet

gadzina_600W piątek 13 listopada 2015 roku w MOK „Amfiteatr” odbędzie się niebanalny koncert jazzowy. Wystąpi Cezariusz Gadzina Quartet, w którego składzie grają jedni z najwybitniejszych muzyków jazzowych w Polsce. Początek koncertu o godz. 19:00.
Cezariusz Gadzina to wybitny saksofonista, który swobodnie działa w muzyce jazzowej, rozrywkowej i klasycznej zarówno w jej symfonicznym jak i kameralnym wydaniu. Artysta mieszka i tworzy w Brukseli, gdzie jest rozchwytywanym wykonawcą i kompozytorem. Niewiele jest kontynentów, na których nie koncertował. Obok długiej listy znaczących festiwali ma na swoim koncie również występy dla koronowanych głów.
Jednym z jego największych projektów Cezariusza Gadziny jest „The European Saxophone Ensemble”, czyli unikatowy zespół złożony z 12 młodych i niezmiernie utalentowanych saksofonistów z 12 różnych krajów europejskich noszący zaszczytny tytuł Ambasadora Kultury Unii Europejskiej.
W Radomiu Cezariusz Gadzina zaprezentuje swój polski kwartet w starannie przygotowanym specjalnym programie, gdzie znajdzie się nie tylko muzyka Krzysztofa Komedy i Fryderyka Chopina, ale również utwory z płyty „Light In Sight” nagranej z belgijskimi muzykami. Płyta została entuzjastycznie przyjęta przez europejskich krytyków jazzowych.
Skład:
Cezariusz Gadzina – saksofony
Kamil Piotrowicz – fortepian
Andrzej Święs – kontrabas
Cezary Konrad – perkusja
Miejsce:
MOK „Amfiteatr”
ul. Parkowa 1
Czas:
13 listopada 2015
godz. 19:00
Bilety:
Bilety do kupienia w MOK „Amfiteatr” przy ul. Parkowa 1 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 15:30 oraz w dniu koncertu.
Cena: 20 zł