Przejdź do treści

Cezary Konrad Sekstet – On Classical 

Czarek_Konrad_sekstet_amfiteatr_radom_600W piątkowy wieczór 18 marca w Amfiteatrze posłuchamy fuzji klasyki z jazzem, rockiem i elektroniką. Wszystko w nowych interpretacjach najwybitniejszych dzieł Chopina, Beethovena, Mozarta, Rossiniego i Piazzoli. Zagrają czołowi polscy muzycy na czele z doskonałym perkusistą Cezarym Konradem.
Cezary Konrad Sekstet – On Classical to najnowszy projekt znakomitego polskiego perkusisty – Cezarego Konrada. On Classical to koncert, który przełamuje stereotypy związane z muzyką poważną i wychodzi z nią poza tchnące powagą i dostojeństwem gmachy filharmonii. Pochodzący z różnych muzycznych światów artyści wzięli na warsztat najwybitniejsze utwory muzyki poważnej i – łącząc swoje umiejętności, pomysły i charaktery – nadali im drugie życie, pokazując ich aktualność oraz umiejętność wchodzenia w dialog z nowoczesnością.
Nowoczesne interpretacje klasyki nie są – oczywiście – zjawiskiem nowym. Projekt Cezarego Konrada to kolejny głos w tym popularnym nurcie. Nurcie, który wywołuje niechęć niektórych melomanów, zarzucających mu operowanie uproszczonym instrumentarium, technikami i środkami wyrazu. Tym razem jednak o łatwych uproszczeniach nie może być mowy. Wyrosły z jazzowego pnia temperament Cezarego Konrada w zestawieniu z bezkompromisowym podejściem do muzyki i wyobraźnią sprawiają, że jego projekt zaskakuje różnorodnością i rozwiązaniami, których przebiegu nie sposób przewidzieć. I o to właśnie w On Classical chodzi – aby utrzymać słuchacza w ciągłej czujności, o to, aby nawet na chwilę nie oderwał się od bycia blisko tego, co znajome i nowe jednocześnie.
Cezary Konrad – perkusista, kompozytor, pianista. Absolwent UMFC w Warszawie. Współtwórca płyty „Night in Calisia” nagrodzonej Grammy 2014. Laureat wielu nagród, min.: Stypendium im. Krzysztofa Komedy, nagrody im. Mateusza Święcickiego.  Nieprzerwanie od 23 lat zwycięzca ankiety Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii najlepszy perkusista. Wziął udział w nagraniu ponad 100 płyt, w tym 2 autorskich: „Meeting in Krakow”, „One mirror many reflections”. Współpracował min. z takimi artystami jak: Randy Brecker, Pat Matheny, Arturo Sandoval, Maria Schneider, Didier Lockwood, Jim Beard, Mino Cinelu, Gary Husband, a także ze wszystkimi osobistościami polskiej sceny jazzowej.
Skład:
Cezary Konrad – perkusja
Paweł Tomaszewski – keyboards
Paweł Pańta – bas
Anna Konrad – skrzypce
Anna Witkowska – skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Miejsce:
MOK „Amfiteatr” – scena kameralna
ul. Parkowa 1
Czas:
Piątek 18 marca 2016
godz. 19.00
Bilety:
Do kupienia w dniu koncertu w cenie 20 zł.