Przejdź do treści

Dni Radomia: 23-25 czerwca 2017 [PROGRAM]

Przed nami trzydniowe święto miasta. Przygotowaliśmy dla Was rozmaite atrakcje: 23 czerwca, podczas „Familijnego Radomia”, zaprosimy całe rodziny na „Spacer w chmurach”; 24 czerwca wieczorem taniec żywiołów w Starym Ogrodzie; 25 czerwca – na finał – na dużej scenie reggae i mocne rockowe uderzenie klasyki! Sprawdźcie szczegóły. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny!
23 czerwca
15:00 – 20:30 / deptak, fontanny, Plac Konstytucji 3-go Maja, ul. Żeromskiego
SPACER W CHMURACH
Trawa pod stopami
Strefa relaksu, w której odpoczniemy na leżakach z głową w chmurach, poczujemy pod stopami świeżą trawę i zapomnimy o zgiełku miasta. Nie zabraknie też kolorowej niespodzianki… na każdą pogodę.
15:00 – Piraci na Żeromskiego – happening
Kogo porwą piraci, których statek wpłynie na deptak z całą zgrają morskich urwisów? Przekonacie się sami!
Od 15:00
Teatr FalkoShow – moonwalk na deptaku
Na scenie zobaczycie gwiazdy muzyki takie jak Tina Turner, Michael Jackson czy Elvis… w wersji marionetkowej.
Mały Teatrzyk – bańki giganty, iluzja, alchemia
Weźmiemy udział w eksperymentach, które pokażą, że nauka jest przeciekawa i widowiskowa! O „kosmos wrażeń” zadba Łukasz Bach i jego „Mały Teatrzyk”. Zobaczymy m.in. różne oblicza baniek mydlanych, pokaz iluzji i sztuczek optycznych oraz triki kuglarskie z odrobiną alchemii.
– Dobra myśl – Zespół Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta
ZSP zachęci do pozytywnego myślenia. „Dobre myśli” zapiszemy na karteczkach i umieścimy na balonach. Wypełnione dobrymi myślami baloniki trafią do Was. Na pamiątkę, na szczęście.
Warsztaty rzeźbiarskie – Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
CRP w Orońsku zaprasza do mobilnej pracowni, w której każdy będzie mógł stworzyć własną rzeźbę.
Prezentacje muzyczne
Swoje niebanalne muzyczne talenty pokażą wychowankowie radomskich ośrodków kultury. Kuźnia Artystycznagodz. 15:30, MDK – godz. 16:40, Resursa Obywatelska – godz. 18:10
Od 16:00 – Gwiazdy na fontannach: Hard Times, Foliba
Wystąpi znakomity zespół Hard Times – muzyczni gentlemani z Krakowa. Trio gra folk i bluesa. Czasem lirycznie, czasem do tańca. Zawsze znakomicie.
Gwiazdą wieczoru będzie Foliba – grupa inspirująca się afrykańską muzyką perkusyjną. Usłyszymy niecodzienne instrumentarium, m.in.: djembe, dundun’y, tamę, balafon, korę i shekere.
16:05 – Przygody Pirata Drabinki – spektakl Teatru Kubika
Do wspólnej zabawy z ulicznym teatrem zaprosi Teatr Kubika, którego żywiołem jest świat pantomimy.
16:35 – Warsztaty cyrkowe – Teatr Kubika
17:05 – Happening w chmurach – Iza Rutkowska, Radomskie Uszytki
Tytułowych chmur będzie można dotknąć, a nawet wziąć udział w ich tworzeniu. Za „chmurnymi” formami stoi znana artystka Izabela Rutkowska oraz radomska grupa pasjonatów szycia.
17:15 – Warsztaty bębniarskie z Folibą
Poznajmy podstawy rytmiki i techniki gry na bębnach w niezwykłych afrykańskich rytmach. Warsztaty odbędą się w podwórku przy ul. Żeromskiego 29 (Kawiarnia Otwarta).
17:30 – Opowieści starego kredensu – spektakl Teatru pod Orzełkiem
Zobaczymy niezwykłą historię o smoku, królestwie i rycerzu  opowiedzianą kuchennymi przedmiotami!
18:50 – Gwiazdy na fontannach: Hard Times, Foliba – koncert finałowy
Fotografia na szkle
Fotografię kolodionową przybliży Marcin Sudziński, pasjonat utrwalania chwil na szkle, jak robiono to w XIX w. Pięć rodzin, które zwyciężą w naszej zabawie, zostanie uwiecznionych na niepowtarzalnych i unikatowych fotografiach. Szczegóły konkursu na stronie amfiteatr.radom.pl i na Facebooku.
Ponadto
Rozstrzygnięcie konkursu na familijne zdjęcie „na szkle” i informacja o kulturalnych wydarzeniach, które zostaną zrealizowane w naszym projekcie „Kreatywni razem. Cały Radom w Amfiteatrze”.
 
24 czerwca
godz. 21:00 – 1:00 / Stary Ogród
ŻYWIOŁY W STARYM OGRODZIE
Dzień po Nocy Kupały zapraszamy do Starego Ogrodu na żywiołową zabawę pełną muzyki i tańca. Wystąpią:
20:30 – DJ-e: VaZee i Falcon1
21:00 – Zgład – koncert
22:15 – Heraklitos – teatr ognia
22:30 – Alicetea – koncert
23:30 – Żywioły – taneczne show, w trakcie którego panny i kawalerowie oraz wszyscy pozostali będą mogli puścić symbolicznie „sobótkowy” wianek
00:00 – VaZee i Falcon1 – Bitwa DJ-ów
 
25 czerwca 2017 roku
godz. 20:00 – 0:00 / Amfiteatr, ul. Parkowa 1
ELECTRIC LIGHT ORCHESTRA CLASSICS – KONCERT
20:00 – Tabu
Zespół, którego fanom reggae i ska nie trzeba bliżej przedstawiać. Mają na koncie wiele nagród, cztery wydane płyty i niespożyte zasoby scenicznej energii.
21:15 – Wręczenie Radomskiej Nagrody Kulturalnej
21:30 – Electric Light Orchestra Classics – Phil Bates and Band
Podczas spektaklu dźwięku i światła usłyszcie największe przeboje zespołu ELO z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Projekt powołał do życia Phil Bates, frontman Electric Light Orchestra part II oraz The Orchestra. Bates współpracował też z takimi gwiazdami jak Deep Purple, Black Sabbath, Robert Plant czy Fleetwood Mac.
W niedzielny wieczór usłyszymy największe przeboje E.L.O., m.in. All over the world, Sweet Talking Woman, Calling America, Evil Woman, Don’t bring me down czy Rock and Roll is King!
Phil Bates wystąpi w towarzystwie najwyższej klasy muzyków, którzy zabiorą radomian w podróż w świat szalonych rytmów rock’n’rolla.