Uwaga, sympatycy Amfiteatru i naszych kulturalnych propozycji! Remont ul. Parkowej dobiega końca, można już wjeżdżać do nas od ul. Warszawskiej
W piątek, 12 października, bez problemu dojedziecie do nas wieczorem na pierwsze z cyklu spotkań „Polski Jazz 360°, projektu Fundacji Polski Jazz, dofinansowanego przez MKiDN, propagującego muzykę jazzową, odkrywającego szerokie spektrum jej możliwości.
W„Kawiarni Artystycznej” od godz.19 jazzowo hip-hopowa improwizacja w ofensywie – czyli Eskaubei i Tomek Nowak Quartet, jedyna grupa w Polsce znana z łączenia improwizacji jazzowej z rapowymi tekstami. Na scenie pojawi się pięć muzycznych indywidualności: uznany undergroundowy raper Eskaubei i ekipa młodych krakowskich jazzmanów – pianista Kuba Płużek, kontrabasista Alan Wykpisz, perkusista Filip Mozul oraz spinający grupę trębacz Tomek Nowak.
Bilety dziś już po 40 zł na biletyna.pl i w kasie Amfiteatru. Początek koncertu o godz.19.
W sobotę, 13 października, od godz.16 zapraszamy z kolei na drugie z cyklu spotkań z rowerowymi obieżyświatami. Pomysłodawczynią cyklu jest Beata Jemiołowska.
Gościem pierwszej części – Rower góral i na Ural – będzie Dominik Szmajda. – Latem 2012 roku udałem się do północnej Rosji, a dokładnie na Ural Polarny i tundrę jamalską. Nigdy wcześniej nie podróżowałem w kierunku północnym. Chciałem przekonać się czym tak naprawdę jest tundra, wytarzać się w niej trochę i sprawdzić, czy da się po niej jechać na rowerze – zaczyna swoją opowieść Dominik Szmajda, podróżnik, fotograf, na co dzień wydawca (Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd Kazimierza Nowaka). W ostatnich latach odbył kilka wypraw rowerowych: Maroko, Sahara Zachodnia, Mauretania, Mali, Libia, Czad i Kamerun. Laureat nagród na festiwalach podróżniczych, autor wystaw fotograficznych. Jeden z liderów projektu Sztafeta Afryka Nowaka, współzałożyciel i prezes Fundacji im. Kazimierza Nowaka.
Drugim z prelegentów październikowego wydarzenia będzie Robert Ostrowski, autor bloga Z bagażem przez świat. Przyjedzie z prelekcją pt. Z wizytą u marokańskiego Berbera, czyli rowerem przez Antyatlas i Atlas Wysoki. Wyprawa miała miejsce w marcu 2018 r. i trwała przez 2 tygodnie. Robertowi Ostrowskiemu towarzyszyła Marzena Jochym-Maruszczyk. Przejechali rowerami od Agadiru do Tiznit, miasteczka przy oceanie, następnie przez Góry Antyatlasu do położonej tam miejscowości Ighrem. Dalsza droga wiodła przez Marakesz do Agadiru, żeby następnie samolotem wrócić do domu. Nocowali w miastach w hostelach a poza w namiocie, ostatnią noc byli gośćmi w domu Berberów…
Miejsce: Kawiarnia Artystyczna, ul. Parkowa 1
Wstęp wolny.