Przejdź do treści

Duma radomian i Amfiteatr

spotkajmy_sie_na_zeromskiego_2015_600Radomski oddział Gazety Wyborczej poprosił radomian, by wskazali miejsca, osoby, wydarzenia i imprezy, z których są dumni. Do tej pory wyróżniono m.in., obok Air Show, Muzeum Wsi Radomskiej, Dworca PKP, parków i imprez sportowych miejsca i osoby związane z Amfiteatrem, czyli deptak oraz zespół IRA.
Cieszymy się, że wydarzenia organizowane przez MOK „Amfiteatr” przyczyniają się do wzmocnienia dumy radomian z naszego miasta. Poniżej przedstawiamy wydarzenia, które dotyczą wymienionych w artykule miejsc. Do listy można nadal dodawać kolejne propozycje. Warto pamiętać o Dniach Radomia, wydarzeniach artystycznych, bogatej historii naszego miasta i osób z nim związanych.
spotkajmy_sie_na_zeromskiego_2015
Spotkajmy się na Żeromskiego
„Spotkajmy się na Żeromskiego” to cykl koncertów, które odbywają się w każdą niedzielę lata na scenie przed Urzędem Miejskim w Radomiu. Od 2009 roku gospodarzem nowej sceny plenerowej i organizatorem koncertów został MOK „Amfiteatr”. Wraz z Gminą Miasta Radomia Amfiteatr każdorazowo zaprasza na deptak gwiazdy polskiej estrady, które reprezentują różnorodne gatunki muzyczne. Przez siedem sezonów koncertów na Żeromskiego wystąpiły m.ni. takie gwiazdy jak Brathanki, Andrzej Piaseczny, Bracia, Krzysztof „Kasa” Kasowski, Carpe Diem, Alosza Awdiejew, Justyna Steczkowska, Kasia Kowalska, TSA, Zbigniew Wodecki, Łukasz Zagrobelny oraz gwiazdy scen operowych i operetkowych.
IMG_9642
Muzyczne fontanny
Muzyczne fontanny to cyklu koncertów organizowanych przez Amfiteatr od 2014 roku. Występy radomskich i polskich artystów odbywają się każdego piątku podczas wakacji przy fontannach w centrum miasta.
ira_dni_radomia_2015_amfiteatr
IRA
„Dla nas Amfiteatr to było magiczne i wyjątkowe miejsce. Wyjątkowe bo zawsze próby mieliśmy w Amfiteatrze. Zaczynaliśmy tu dając początkowo małe koncerty w kawiarni Amfiteatru, a później już na dużej scenie. Tutaj powstawały nasze najważniejsze i najpopularniejsze piosenki” – mówi Wojtek Owczarek, znakomity perkusista IRY.
IRA właśnie z Amfiteatrem była związana na początku swojej działalności. Od 1987 aż do 1994 roku zespół odbywał tu próby w sali nr 23. Również w radomskim Amfiteatrze IRA obchodziła 15-lecie działalności dając pamiętny koncert. Jak twierdzą członkowie zespołu, koncerty w Amfiteatrze są dla nich zawsze wyjątkowym przeżyciem. W 2015 roku MOK „Amfiteatr” otrzymał od IRY niezwykły prezent – Złotą Płytę.