Przejdź do treści

Eliminacje powiatowe konkursów recytatorskich – WYNIKI, ZDJĘCIA

W środę na Scenie Obozisko odbyły się eliminacje powiatowe Małego Konkursu Recytatorskiego i konkursu Warszawska Syrenka 
Jury w składzie: Jerzy Iwański, Marian Popis i Adolf Krzemiński wysłuchało z uwagą niemal 50 małych i starszych recytatorów. Repertuar wybranych przez uczestników wierszy był bogaty, wiele recytacji wywołało gromkie oklaski zgromadzonej publiczności. Rodzice, opiekunowie i nauczyciele uśmiechali się lub wzruszali, wszyscy recytatorzy byli bardzo przejęci eliminacjami. W oczekiwaniu na werdykt wielu uczniów z ciekawością zwiedzało naszą scenę i jej zakamarki, robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia.
Wreszcie, po obradach kapituły, na sali zapanowała cisza i odczytano werdykt. W konkursie Warszawska Syrenka wyróżnienia zdobyli: Filip Kuczyński, Izabela Kobyłka, Klaudia Siek, Magdalena Krok, Laura Odzimek, Wiktor Markowski, Natalia Puszka i Laura Pietrasik.
W Małym Konkursie Recytatorskim wyróżnienia przyznano: Julii Machnio, Magdalenie Grotek, Bartłomiejowi Puchniarzowi, Rozalii Skrzypczyk, Marlenie Jamiszek, Zuzannie Rychlik, Natalii Marii Bąk i Dominice Sobień.
Nagrody otrzymali: Wiktoria Sałek, Katarzyna Alberska, Filip Janisiak, Maja Seta, Aleksandra Ostatek i Maja Waśniewska. Tych uczestników usłyszymy w Kuźni Artystycznej podczas „Koncertu laureatów” 12 maja od godz. 10.